Kad ir kokios gražios rožės būtų sode, jos yra daug priežiūros reikalaujantys augalai, kuriems reikia laiko ir pastangų. Jei jūsų tikslas yra lengvai prižiūrimas sodas, galbūt norėsite pašalinti šiuos krūmus.
Galbūt turite senstantį erškėtuogių krūmą, kuris nebežydi geriausiai arba turi nepataisomą ligą ar žalą. Nors senojo pasaulio ir vijokliniai tipai gali gyventi daugiau nei šimtą metų, daugelio šiuolaikinių rožių vidutinė gyvenimo trukmė yra gana trumpa – vos nuo šešerių iki dešimties metų.
Rožių krūmą pašalinti nėra sunku, tačiau jį reikia šiek tiek prižiūrėti, o jei tai laukinė veislė, turėsite imtis papildomų veiksmų, kad krūmas neataugtų. Štai ką reikia žinoti, kad pašalintumėte savo kraštovaizdį nuo nepageidaujamų rožių.
Prieš pradėdami
Geriausias laikas imtis projekto yra tada, kai augalas aktyviai neauga. Dauguma rožių neveikia nuo rudens iki žiemos vidurio.
Rožės, išskyrus keletą išimčių, turi spyglius išilgai jų stiebų. Dirbdami su rožėmis turėkite reikiamą įrangą.
Gauntlet stiliaus odinės pirštinės, dengiančios rankas ir rankas iki alkūnės, užtikrina geriausią apsaugą. Ilgos kelnės, kojinės ir batai apsaugo nuo galimo atviros odos subraižymo, nes pašalinsite ir išmesite dygliuotas šakas.
Kai kurie rožių krūmai gali užaugti iki 9 pėdų aukščio ir 15 pėdų pločio. Jei kovojate su dideliu krūmu, ilgomis rankenomis pjaustytuvai suteikia geriausią svertą šakoms ištraukti.
Mažesnius krūmus galima palaipsniui nupjauti aštria rankine genėkle. Galiausiai, norint pašalinti šaknies gumulėlį ir visas besiskleidžiančias šaknis, reikia aštraus kastuvo ar kastuvo.
Norite daugiau sodo patarimų? Prisiregistruokite gauti nemokamą sodininkystės informacinį biuletenį, kad gautumėte geriausiai augančių patarimų, trikčių šalinimo ir dar daugiau!
Kaip pašalinti rožių krūmus iš savo sodo
Pradėkite pašalinimo procesą susilpnindami krūmą. Sunkus genėjimas per visą auginimo sezoną yra veiksmingas. Papildomos medžiagos, kurių jums gali prireikti, yra kirvis arba genėjimo pjūklas. Vėlyvą rudenį arba žiemos pradžioje surinkite įrangą ir atlikite šiuos veiksmus:
- Pašalinkite kuo daugiau viršutinio augimo. Dideliems krūmams pradėkite nuo viršaus ir šonų nupjaukite stiebus, naudodami ilgakočius skutiklius. Tęskite darbą link centro, kol nupjaunate iki storiausių vidurinių lazdelių. Priklausomai nuo dydžio, jums gali prireikti kirvio arba genėjimo pjūklo, kad juos nupjautumėte kuo arčiau šaknies gniūžtės.
- Kastuvu arba kastuvu pradėkite kasti apskritimą 2 pėdų atstumu nuo šaknies gumulėlio ir kelmo. Naminių rožių šaknų sistemos dažniausiai yra plonos, pluoštinės ir nesitęsia į žemę daugiau nei pėdą, todėl nereikėtų kasti per giliai, kol priartėsite prie šaknies kamuoliuko.
- Išlyginkite kastuvą ir stumkite jį po šaknies kamuoliuku, kol jis bus pakankamai laisvas, kad jį ištrauktų. Jei aptinkate storą liemeninę šaknį, naudokite kirvį ir nupjaukite ją kuo toliau po žeme.
Kaip pašalinti rožių krūmus persodinimui
Jei tikslas yra perkelti krūmą į naują vietą, o ne visiškai jo atsikratyti, turėsite atlikti užduotį šiek tiek subtiliau. Persodinti geriausia vėlyvą rudenį arba ankstyvą pavasarį, kai augalas neveikia.
Venkite vasaros genėjimo, kad išsaugotumėte savo krūmo gyvybingumą. Kuo jis sveikesnis, kai jį iškasate, tuo didesnė tikimybė, kad jis išgyvens.
Iš anksto paruoškite naują sodinimo vietą, kad galėtumėte nedelsiant persodinti. Tai neleidžia šaknims išdžiūti ir padeda išvengti transplantacijos šoko.
Kelias dienas giliai laistykite krūmą, tada stipriai genėkite rožę iki maždaug trečdalio dydžio.
Pradėkite maždaug 2 pėdų atstumu nuo centro ir kaskite nuo augalo, o ne link šaknies gumulėlio, kad išsaugotumėte šaknų sistemą. Norėdami išimti šaknies gumulėlį, įkiškite kastuvą horizontalesne padėtimi, kol jis bus apačioje ir bus galima iškelti šaknies kamuoliuką.
Gali tekti kelis kartus pajudinti kastuvą ir vėl įkišti, kad atlaisvintumėte šaknies gumulėlį. Jei viena ar dvi didesnės šaknys ir toliau jį laiko, gali tekti jas nupjauti.
Išnykus šaknies gumuliui ir kelmui, palikite dirvą ir apvyniokite augalą audeklu. Labai svarbu, kad šaknys būtų drėgnos, todėl, kai įmanoma, nedelsdami persodinkite. Jei tai neįmanoma, plikomis šaknimis augančius augalus galima laikyti tamsioje, vėsioje vietoje iki savaitės arba ilgiau, kol įvyniojimo medžiaga bus drėgna.
-
-
Rožės turi hibridinę plonų pluoštinių šaknų sistemą, besivystančią iš centrinės liemeninės šaknies, kuri tęsiasi apie 12 colių gylio ir 2 pėdas nuo centro. Rožės taip pat gali turėti vieną ar dvi inkarines šaknis, kurios laiko jas žemėje, tačiau šaknys, tiekiančios vandenį ir maistines medžiagas, lieka gana arti dirvos paviršiaus.
-
-
-
Sunkiausia išnaikinti laukinių rožių šaknis, todėl gali prireikti profesionalo, turinčio licenciją naudoti patvirtintą herbicidą. Naminių rožių perlaistymas, siekiant išlaikyti drėgną dirvą, gali nužudyti šaknis. Naminių rožių šaknų sistemas taip pat gana lengva iškasti.
-
-
-
Laukinių ir siaučiančių rožių rūšis gali būti sunku išnaikinti, todėl gali prireikti kraštovaizdžio specialisto pagalbos. Naudodami tinkamus įrankius ir įrangą, naminių rožių šalinimas paprastai yra darbas, kurį galite susitvarkyti patys.
-