Filodendrai yra žinomi dėl savo universalumo ir atsparumo, kai auginami patalpose. Tiek vynmedžių rūšys, kaip širdlapis filodendras, ir savaime augančios veislės, tokios kaip rožinis princesės filodendras, yra mažai priežiūros reikalaujantys kambariniai augalai, turintys tinkamas sąlygas ir šiek tiek TLC.

Šie vešlūs atogrąžų augalai geriausiai auga šiltomis, drėgnomis sąlygomis su netiesiogine šviesa, gerai nusausintu dirvožemiu ir įprastu vandeniu. Tačiau nustatyti tinkamą laistymo grafiką gali būti sudėtinga.

Štai kaip dažnai laistyti filodendrus, kad jūsų augalai klestėtų ir būtų sveiki.

Kaip dažnai laistyti filodendrą?

Atėjo laikas laistyti filodendrą, kai greičiausiai išdžiūvo viršutinis ar du centimetrai dirvožemio kartą per savaitę arba kas dvi savaites. Reguliariai tikrinkite dirvožemio drėgmę, o ne laistykite pagal nustatytą grafiką.

Gamtoje filodendrai gyvena šiltuose, drėgnuose Centrinės ir Pietų Amerikos atogrąžų miškuose. Jiems reikalingas drėgnas dirvožemis, tačiau jie gali lengvai prisitaikyti prie gyvenimo patalpose, kuriose yra mažesnė drėgmė.

Kaip dažnai laistysite filodendrą, priklausys nuo metų laiko ir sąlygų jūsų erdvėje.

  • Vasarą, kai ilgos dienos skatina naujų augimą, jūsų augalą reikės laistyti dažniau – kartą per savaitę, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip drenažas, šviesa ir vazono medžiaga (pavyzdžiui, terakota sugeria drėgmę, o plastikas). o glazūruota keramika jį laiko).
  • Žiemą, kai augimas sulėtėja ir augalui reikia mažiau vandens, laistyti gali tekti tik kartą per dvi savaites.

Norite daugiau sodo patarimų? Prisiregistruokite gauti nemokamą sodininkystės informacinį biuletenį, kad gautumėte geriausiai augančių patarimų, trikčių šalinimo ir dar daugiau!

Ar filodendrą turėtumėte laikyti apatiniame ar viršutiniame vandenyje?

Eglė / Cori Sears

Yra du pagrindiniai kambarinių augalų laistymo būdai: iš viršaus, pilant vandenį ant dirvos paviršiaus ir leidžiant jam nuvarvėti iš vazono dugno, ir iš apačios, pripildant vandens kriauklę ar baseiną ir leidžiant augalui. kad sugertų drėgmę per jo drenažo angą.

Filodendrus galite laistyti bet kuriuo būdu. Apatinis laistymas gali būti veiksmingesnis, jei leisite auginimo terpei visiškai išdžiūti, o tam laikui bėgant reikia lėtai rehidratuoti šaknų gumulėlį. Tačiau norėsite įsitikinti, kad naudojate vazonų mišinį be dirvožemio, o ne sodo dirvą.

Viršutinis laistymas taip pat veiksmingas filodendrams. Giliai laistykite augalą, kad vanduo nutekėtų iš vazono apačioje esančių skylių.

Laistymo patarimas

Nepriklausomai nuo pasirinkto metodo, visada ištuštinkite nuvarvėjimo padėklus ir talpyklą, kad jūsų augalas nesėdėtų vandens perteklių. Perlaisčius filodendrą, gali pagelsti lapai, nukristi lapai ir puvinėti šaknys, o tai gali nužudyti jūsų augalą.

Ženklai, kad nepakankamai laistote savo filodendrą

  • Sausas, susitraukiantis dirvožemis: Jei dirvos paviršius atrodo labai sausas, o šaknų kamuoliuko kraštai pradėjo trauktis nuo vazono šonų, tai yra ženklas, kad jūsų augalas per sausas ir jį reikia nedelsiant giliai laistyti.
  • Nukritę lapai: Povandeninis filodendras dažnai turi nuvytusius arba nukritusius lapus.
  • Lapų pageltimas: Seniausi augalo lapai pradės geltonuoti ir nukris be pakankamai vandens. Atminkite, kad per daug laistymo lapai taip pat gali pagelsti, todėl patikrinkite dirvožemio drėgmę, kad nustatytumėte problemą.
  • Rudi arba garbanoti lapai: Povandeniniame filodendre dėl drėgmės trūkumo gali būti susiraukšlėjusių arba sausų rudų kraštų lapų.

Papildomi filodendrų priežiūros patarimai

  • Įsitikinkite, kad jūsų filodendras pasodintas į gerai nusausintą vazonų mišinį. Naudokite mišinį, kuriame lygios dalys yra durpių samanų arba kokoso pluošto, perlito ir orchidėjų žievės, kad užtikrintumėte gerą drenažą ir drėgmės sulaikymą.
  • Pajuskite, kada jūsų filodendrui reikia vandens. Atkreipkite dėmesį į puodo svorį rankoje, kai ką tik laistysite – jis turėtų jaustis sunkus. Kai vazonas jaučiasi labai lengvas, iš dirvos išgaravo drėgmė ir laikas laistyti.
  • Filodendrai, kurie yra šiek tiek sukaustyti, gali greičiau išdžiūti. Jei jūsų augalą reikia dažnai laistyti, kad išlaikytų dirvožemio drėgmę, gali būti laikas persodinti į šiek tiek didesnį indą su šviežia žeme.
  • Jei nuspręsite savo filodendrą laistyti dugnu, periodiškai jį laistykite, kad išplautumėte susikaupusias tirpias druskas, kurios gali pakenkti augalui.
DUK

    • Požymiai, kad jūsų filodendrą reikia laistyti, yra nukritę arba nuvytę lapai, pageltę seni lapai ir labai sausa dirva.

    • Rūkas iš tikrųjų nepadidina kambarinių augalų drėgmės. Jei nerimaujate, ar ore yra pakankamai drėgmės, šalia augalo paleiskite drėkintuvą.

    • Prieš laistydami filodendrą, leiskite viršutiniams 2 coliams dirvožemio išdžiūti.

Source link

By admin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *