Bendras pavadinimas Meksikos rojaus paukštis
Botaninis pavadinimas Caesalpinia mexicana
Šeima Fabaceae
Augalo tipas Krūmas
Subrendęs dydis 10–15 pėdų aukščio, 15 pėdų pločio
Saulės poveikis Pilnas
Dirvožemio tipas Gerai nusausintas
Dirvožemio pH Rūgšti
Žydėjimo laikas Pavasaris, vasara
Gėlių spalva Geltona
Kietumo zonos 9–11 zonos (USDA)
Gimtoji vietovė Šiaurės Amerika
Toksiškumas Toksiška naminiams gyvūnėliams, toksiški žmonėms

Meksikos rojaus paukščio priežiūra

Tai yra pagrindiniai augančių Meksikos rojaus paukščių priežiūros reikalavimai:

  • Sodinkite į gerai drenuojančią dirvą.
  • Pasirinkite sodinimo vietą, kurioje būtų pilna saulė.
  • Laistykite giliai, bet retai.
  • Auginimo mėnesiais maitinkite be azoto trąšų formulę.

Norite daugiau sodo patarimų? Prisiregistruokite gauti nemokamą sodininkystės informacinį biuletenį, kad gautumėte geriausiai augančių patarimų, trikčių šalinimo ir dar daugiau!

Šviesa

Meksikos rojaus paukštis klesti saulėje. Tačiau jį galima sodinti daliniame pavėsyje, tačiau tikimasi, kad sumažės žydėjimas. Taip pat verta paminėti, kad šie krūmai išlieka kompaktiškesni saulėje ir auga aukštesni daliniame pavėsyje.

Dirvožemis

Dirvožemio sąlygos nebūtinai turi būti pernelyg specifinės, o augalas puikiai tinka esant rūgštiniam ar šiek tiek šarminiam pH lygiui. Tačiau gerai nusausintas dirvožemis yra būtinas. Molio dirva rizikuoja sulaikyti per daug drėgmės, o tai gali uždusinti šaknis.

Vanduo

Meksikos rojaus paukštis yra tolerantiškas sausrai, kai įsitvirtina ir gali nereikėti papildomo laistymo. Auginimo sezono metu paprastai pakanka gilaus laistymo maždaug kartą per mėnesį. Prieš laistydami įsitikinkite, kad keli viršutiniai dirvožemio centimetrai yra išdžiūvę.

Temperatūra ir drėgmė

Didelis karštis ir drėgmė yra palankios sąlygos Meksikos rojaus paukščiui, tačiau šie augalai gali atlaikyti šaltą orą – jie ištveria iki 15 °F.

USDA auginimo zonose nuo 9 iki 11 jis išlieka visžalis. Esant šaltesniam klimatui, tikėkitės, kad krūmas praras savo žalumynus, kai užšals.

Trąšos

Meksikos rojaus paukštis turi azotą fiksuojančias šaknis, o tai reiškia, kad augalo šaknyse auga naudingos bakterijos, kurios atmosferos azotą paverčia augalui tinkama forma. Turėdami tai omenyje, turėtumėte pasirinkti azoto neturinčias trąšas, pvz., 0-10-10. Tręškite tik pavasarį arba vasaros pradžioje, kad vėlyvo sezono metu neatsirastų naujų augalų, kuriuos gali pažeisti temperatūros kritimas.

Meksikos rojaus paukščio rūšys

Nors Caesalpinia mexicana turi oficialią pretenziją į bendrą Meksikos rojaus paukščio pavadinimą Raudonasis rojaus paukštis, Caesalpinia pulcherrimataip pat kartais vadinamas meksikietišku rojaus paukščiu.

Meksikos rojaus paukštis prieš Raudonąjį rojaus paukštį

Geriausias būdas atskirti Meksikos rojaus paukštį nuo raudonojo rojaus paukščio yra gėlių spalva. Meksikos rojaus paukščio žiedai vyrauja geltonai (gali būti šiek tiek raudono atspalvio, bet bendra gėlių spalva bus geltona), o raudonojo rojaus paukščio žiedai yra nuo oranžinės iki raudonos spalvos, kurie gali būti nuspalvinti geltonais galiukais. Raudonasis rojaus paukštis gali toleruoti tik trumpą kritimą žemiau 32 °F, o Meksikos rojaus paukštis yra atsparus šalčiui iki 15 °F.

Genėjimas Meksikos rojaus paukštis

Nors Meksikos rojaus paukštis nėra pernelyg energingas krūmas, kurį reikia dažnai genėti, tikėkitės retkarčiais genėti šį krūmą, kad pašalintumėte negyvas šakas. Kad išlaikytumėte dydį ir formą, ankstyvą pavasarį nupjaukite Meksikos rojaus paukštį, kol neatsiras naujas augalas.

Jei augalą nugaišo šalnos, anksti pavasarį nugenėkite negyvas šakas ir palaukite, kol krūmas atžels.

Dauginantis Meksikos rojaus paukštis

Populiariausias būdas meksikietišką rojaus paukštį dauginti yra sėklomis arba spygliuočių auginiais. Dauginimui auginiais geriausias laikas tai daryti pavasarį arba vasaros pradžioje vegetacijos metu. Norėdami dauginti, atlikite šiuos veiksmus:

  1. Surinkite šias priemones: genėjimo žirkles, mažą talpyklą, vazonų mišinį be dirvožemio, įsišaknijimo hormoną (nebūtina).
  2. Genėjimo žirklėmis nuo šakos nupjaukite 4–6 colių ataugą. Viršutinius du ar tris lapus palikite ir nuo šakos pašalinkite visus kitus žalumynus.
  3. Jei norite, nupjautą šakos galą patepkite įsišaknijimo hormonu.
  4. Užpildykite nedidelį indą vazonų mišiniu be dirvožemio ir pasodinkite auginį. Sudrėkinkite ir padėkite talpyklą šiltoje patalpoje su ryškia, netiesiogine šviesa, uždengta plastikiniu maišeliu (išimkite keletą valandų kiekvieną dieną, kad oras tekėtų). Laistykite, kad išlaikytumėte drėgmę, bet nepersotintumėte vazonų mišinio.
  5. Leiskite auginiui augti mažame inde, kol sustiprės. Kai išsivysto lapija ir šaknys, galite persodinti naują augalą į pasirinktą vietą.

Kaip iš sėklų išauginti meksikietišką rojaus paukštį

Meksikos rojaus paukštis gali būti lengvai auginamas iš sėklų. Štai ką reikia žinoti norint auginti šį augalą nuo sėklos.

  1. Sėklas stratifikuokite prieš mirkant 24 valandas.
  2. Po mirkymo sėklos turi būti išbrinkusios ir paruoštos sodinti. Sėkloms sugėrus drėgmę ir išbrinkus, galima jas sodinti patalpoje į mažus konteinerius arba sėti tiesiai į lauką pavasarį, iškilus grėsmei. šalnos praėjo.
  3. Užpildykite nedidelį indą vazonų mišiniu be dirvožemio arba pasėkite sėklas tiesiai į žemę. Bet kuriuo atveju sodinkite sėklas arti paviršiaus, tik lengvai jas uždenkite.
  4. Retkarčiais laistykite ir stebėkite augimo požymius. Kai sodinukai turės stiprias šaknis ir žalumynus, jei norite, galite persodinti.

Meksikos rojaus paukščio sodinimas ir persodinimas

Norėdami auginti Meksikos rojaus paukštį konteineryje, pasirinkite augalui tinkamo dydžio vazoną ir būkite atsargūs, kad neperlaistytų. Pasirinkite indą, kuris yra maždaug dviem coliais didesnis už augalo šaknų kamuolį ir turi drenažo angas, kad nesikauptų drėgmė. Molio puodas padės išgaruoti vandeniui, o tai gali palengvinti geros drenažo sąlygas, kurias teikia pirmenybė Meksikos rojaus paukščiui.

Jei reikia, persodinkite augalą į didesnį indą – kiekvieną kartą persodindami pakelkite maždaug 2 colius. Ženklai, rodantys, kad Meksikos rojaus paukštį reikia persodinti, yra šaknys, išsikišusios iš konteinerio apačios arba jei krūmas tampa per didelis, todėl vazonas tampa sunkus ir gali apvirsti.

Norėdami persodinti krūmą, atlaisvinkite dirvą aplink vazono perimetrą. Suimkite pagrindinį krūmo stiebą ir švelniai traukite, kol jis atsilaisvins nuo vazono. Nuvalykite seną žemę nuo šaknų kamuoliuko. Užpildykite naują indą tinkamu vazonų mišiniu ir pasodinkite krūmą panašiu gyliu.

Peržiemojimas

Meksikos rojaus paukštis gali atlaikyti žemesnę nei užšalimo temperatūrą, tačiau tam tikras išankstinis pasiruošimas sumažins šalčio žalos tikimybę. Norėdami peržiemoti šį augalą, artėjant šalčiui sumažinkite laistymą ir izoliuokite šaknis mulčio sluoksniu.

Kaip pražysti Meksikos rojaus paukštę

Galite tikėtis, kad Meksikos rojaus paukštis žydės pavasarį ir vasarą. Atogrąžų klimato sąlygomis augalas išliks visžalis ištisus metus ir žydės su pertrūkiais. Geltonos Meksikos rojaus paukščio gėlės išnyra iš suapvalinto pumpuro su pusiau palaidais žiedlapiais ir ilgais kuokeliais.

Kaip paskatinti daugiau žydėjimo

Norėdami palengvinti gėlių auginimą, pasodinkite Meksikos rojaus paukštį labai saulėtoje vietoje. Kuo daugiau šviesos bus apšviestas krūmas, tuo daugiau žydėjimo galite tikėtis.

Jei žydėjimas yra mažas, bet lapija vešli ir pilna, gali būti kaltas per daug azoto. Turėkite omenyje, kad Meksikos rojaus paukštis turi azotą fiksuojančias šaknis, todėl tręškite tik tokias trąšas, kuriose nėra (arba labai mažai) azoto.

Dažnos Meksikos rojaus paukščio problemos

Meksikos rojaus paukštis laikomas mažai priežiūros reikalaujančiu krūmu. Nors taisomosios priežiūros dažnai nereikia, šie sausrai atsparūs augalai yra jautrūs perlaistyti. Lapų pageltimas dažnai yra signalas apie laistymo ar drenažo problemas; štai ką reikia žinoti, jei ši problema iškyla.

Lapai pagelsta

Jei įprastai žali meksikietiško rojaus paukščio augalo lapai pradeda gelsti, gali būti, kad augalas perlaistomas. Kai kritulių pakanka, augalą gali prireikti labai mažai (jei yra) papildomo laistymo. Sumažinkite laistymą, kad ištaisytumėte situaciją.

Be to, patikrinkite dirvožemio drenažą. Jei dirva sulaiko per daug drėgmės, meksikietiško rojaus paukščio lapams pageltus gali būti kaltas šaknų puvinys. Jei žemė ilgą laiką išlieka drėgna po lietaus ar laistymo arba turite labai sunkų molingą dirvą, naudokite dirvožemio pataisas, kad pagerintumėte drenažą.

DUK

  • Meksikos rojaus paukštis yra daugiametis augalas, kuris kasmet sugrįš su ilgais žalumynais ir žydėjimu. Dėl augalo atsparumo, nereikalaujančio priežiūros ir tolerancijos sausrai, tinkamomis augimo sąlygomis jie paprastai gyvens metus – net iki dešimtmečio ar ilgiau.

  • Meksikos rojaus paukštis yra Cezalpinija genties gėlė, paprastai žinoma kaip rojaus paukštis Strelicija gentis. Palyginti su Strelicija rojaus paukštis, Meksikos rojaus paukštis turi daug mažesnes gėles ir į krūmą panašią augimo įprotį.

  • Jei ieškote netoksiškos Meksikos rojaus paukščio alternatyvos, apsvarstykite Jacarandos medį. Nors šie medžiai paprastai pasiekia daug aukštesnį aukštį nei Meksikos rojaus paukščio krūmas, žemaūgės jakarandos veislės suteiks jums panašią lapiją ir gausų mažesnio dydžio žydėjimą.



Source link

By admin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *