Kai ieškote aukšto, ilgalaikio amžinai žaliuojančio medžio savo kraštovaizdžiui, kodėl gi ne pagalvoti apie kipariso rūšį? Kipariso medžiai dažnai yra atsparūs sausrai, o greitai augantis, tankus įprotis daro juos idealiais privatumo ekranais.
Žemiau yra 12 dekoratyvinių kipariso medžių tipų, kurie gali būti geras pasirinkimas jūsų kieme.
Kas yra kipariso medžiai?
Kipariso medžiai yra įvairios spygliuočių rūšių grupė Cupressaceae šeimoje. Paprastai jiems gerai sekasi vidutinio klimato regionuose (jie retai yra tolerantiški šalčiams) ir išsiskiria dėl savo pailgų kūginių ar stulpelių formų.
Norite daugiau sodo patarimų? Prisiregistruokite gauti nemokamą „Gardening“ informacinį biuletenį, kuriame rasite geriausius mūsų augančių patarimų, trikčių šalinimo įsilaužimus ir dar daugiau!
Kiparisų medžių tipai
Žemiau yra keletas kiparisų medžių rūšių, kurias verta atsižvelgti į auginimą.
Arizonos kipariso medis
Marina Denisenko / „Getty Images“
Arizonos kipariso medis (Hespperocyparis Arizonica) yra mažai priežiūros, sausrai atsparios pietvakarių JAV vietinės rūšys, turinčios patrauklias šviesiai mėlynos spalvos žalumynus.
Paprastai šis medis siekia 40–50 pėdų aukščio, šis medis gali augti USDA kietumo zonose nuo 7 iki 9 pilnoje saulės padėtyje ir gerai nusausintame dirvožemyje.
Cuyamaca kipariso medis
„Civar413“ / „Wikimedia Commons“ / CC BY-SA 2.0
„Cuyamaca“ kiparisas (Hespperocyparis Stephensonii) yra reta rūšis, gimtoji San Diege. Jis siekia 30–50 pėdų aukščio ir turi sidabro pilkos spalvos žalumynus ir raudoną žievę.
Šis medis, pritaikomas įvairiems dirvožemiams, geriausiai veikia visą saulės padėtį ir USDA kietumo zonose nuo 7 iki 9.
Guadalupe kipariso medis
CS Kalifornija / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
Nykstanti Guadalupe kiparisHespperocyparis guadalupensis), kuris siekia nuo 40 iki 60 pėdų, išsiskiria dėl sklandžios, šokoladinės vyšnios žievės ir melsvos lapijos.
Šie šaltai jautrūs medžiai geriausiai veikia USDA 9 zonoje ir aukščiau, pilnoje saulės vietoje. Gvadalupės kiparisas, pritaikomas prie įvairių dirvožemių, yra žinomi dėl savo atsparumo kiparisui.
Viduržemio jūros kipariso medis
Zen rial / getty vaizdai
Dar žinomas kaip italų kiparisas (CUPRESSUS SEMPERvirenai), ši sparčiai auganti, ilgalaikė, sausrai atsparios rūšys gali siekti nuo 80 iki 150 pėdų aukščio. Auginamos veislės turi siaurą, stulpelinę formą, kuri yra nuostabių Viduržemio jūros regiono peizažų sinonimas. Auginkite šią rūšį USDA zonose nuo 7 iki 10 pilnos saulės ir gerai nusausinto dirvožemio.
Leilando kipariso medis
mtreasure / getty vaizdai
Leilando kiparisas („Cuprocyparis Leylandii“) yra greitai augantis hibridinis kryžius tarp Monterey kipariso (CUPRESSUS MACROCARPA) ir „Nootka“ kiparisai („Cupressus Nootkatensis“).
Šie medžiai, pasiekę 60–70 pėdų aukštį, yra populiarūs aukštų privatumo gyvatvorių variantai. Jie auga USDA zonose nuo 5 iki 10 drėgno, gerai nusausinto dirvožemio ir pilnos saulės.
„MacNab“ kipariso medis
„ThemoDoccypress“ kūrėjas: Joey Malone / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
„MacNab Cypress“ (Hespperocyparis macnabiana) yra kompaktiškas 10–30 pėdų aukščio, kai subręsta. Jis taip pat yra išskirtinis tarp Šiaurės Amerikos vietinių kiparisų medžių, nes jame yra plokščios, purškiamos, nėrinių šakos, o ne trimatis.
Pasodinkite šį sausrą tolerantišką medį USDA zonose nuo 6 iki 8, pilnoje saulės padėtyje su gerai nusausinančiu dirvožemiu.
Meksikos kipariso medis
Sergio Kasusky „Flickr“ / „Wikimedia Commons“ / CC BY-SA 2.0
Meksikos kipariso medis (Hespperocyparis lusitanica) yra sparčiai populiarėjantis amžinai žaliuojantis, kuris gali pasiekti aukštį virš 100 pėdų. Tai dažnas kraštovaizdžio vėjelis. Nors ši Centrinės Amerikos gimtoji yra atsparios sausrai, jis labiau labiau auga tolygiai drėgname dirvožemyje.
Daugelis kiparisų rūšių renkasi pilną saulės padėtį, tačiau ši rūšis dažnai būna gerai atspalvio USDA zonoje nuo 8 iki 10.
Monterey kipariso medis
Krzysztof Ziarnek, Kenraiz / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0
Didelis, ilgalaikis Monterey kiparisas (Hespperocyparis makrocarpa) gali pasiekti 90 pėdų aukštį ir auga USDA zonose nuo 7 iki 9. Jų lapija išskiria savitą citrinos aromatą, kai jis sutriuškintas. Šios rūšys vertina pakrančių vėjelius (kurie padeda sumažinti kiparisų skardinių išsivystymo galimybę) ir toleruoja stiprų vėją ir druską.
Veislė „GoldenCrest Monterey“ kiparisai, dar žinomi kaip „Lemon Cypress“, turi unikalias aukštyn augančias šakas ir gerai auga dalinio atspalvio ir pilnos saulės.
„Nootka“ kipariso medis
Walter Siegmund / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
Cypress paprastai yra šaltai jautrūs spygliuočiai, tačiau Nootka kiparisai (Callitropsis nootkatensis) yra viena sunkiausių, išgyvenančių USDA 4 zonoje. Ši rūšis gali augti pilnai arba daline saulėje drėgname, gerai nusausinusiame dirvožemyje ir siekia 60–90 pėdų aukščio.
Sargentas kipariso medis
Ericas SF / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
Kalifornijos gimtoji Sargent kiparisHespperocyparis sargentii) turi žievę ir kūgius, kurie yra šiek tiek atsparūs ugniai. „Hardy“ iki USDA 8 zona, paprastai ji siekia 30–60 pėdų aukštį ir vertina pilną saulės ar dalinės atspalvio padėtį.
Tekate kipariso medį
Stan Shebs / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0
Jei ieškote Kalifornijos vietinio medžio, apsvarstykite „Tecate Cypress“ (Hespperocyparis Forbesii). Šis sausros ir druskos tolerantiškas augalas gali augti 7–9 USDA zonose, plačiame dirvožemyje. Tai taip pat kompaktiškas kipariso medis, kuris retai užauga daugiau nei 30 pėdų aukščio.
Verkiantis kipariso medis
Yuliya Shauerman / „Getty Images“
Pasirinkite verkiančią kiparisą („Cupressus Cashmeriana“), dar žinomas kaip Butano ar Kašmyro kiparis, jei ieškote unikalios medžio formos – yra daugybė veislių, iš kurių galima rinktis.
Ši aukšta rūšis užklumpa brandų aukštį nuo 60 iki 140 pėdų ir auga USDA zonose nuo 9 iki 10 – reikia šiltos vasaros ir švelnių žiemų, kad klestėtų. Tai nėra niūrus dėl dirvožemio tipo, jei jis yra gerai nusausintas, tačiau pirmenybę teikia pilnai saulės padėčiai.
DUK
-
Hibridinis Leyland kiparisas yra dažniausiai auginamas kipariso medis JAV. Jos populiarumas atsiranda dėl energingumo, greito augimo tempų ir gebėjimo klestėti įvairiuose dirvožemiuose ir sąlygose.
-
Leilando kipariso medis taip pat žinomas dėl savo greito augimo tempų. Kai nustatytos ir kai sąlygos yra teisingos, jos gali užaugti daugiau nei 3 pėdų per metus. Monterėjaus kipariso medis taip pat žinomas kaip greitas augintojas.