Rabarbarai yra vėsaus sezono sodo daržovė, kuri, įsteigusi, gali gaminti derlių iki 15 metų, todėl tai yra ypač vaisingas bet kurio sodo papildymas.

Augantis rabarbarai iš vainikėlių yra greičiausias būdas gauti naujų augalų, tačiau iš sėklų taip pat galite auginti rabarbarai; Praeis keleri metai, kol galėsite nuimti stiebus.

Štai kaip iš sėklų augti rabarbarai.

Ar galite augti rabarbarai nuo sėklos?

Paul Viant / Getty Images

Taip, iš sėklos galite auginti rabarbarai. Greitesnis būdas gauti rabarbarų augalus yra auginti juos iš vainikėlių, kurie tais pačiais metais gali suteikti derlių. Tačiau lengva ir ekonomiškai paleisti rabarbarų augalus su sėklomis, jums tereikia laukti trejus metus, kol derliaus nuėmimas.

Rhubarbas yra kietas USDA kietumo zonose nuo 3 iki 8 ir, pradedant nuo sėklų iki gegužės.

Kietos zonose, kuriose yra ilgas, karštas auginimo sezonas, rabarbarai paprastai auginami kaip kasmet, kiekvienais metais sodinant naujas vainikėlius.

Apsvarstykite įvairovę

Norėdami palengvinti rabarbarų rabarbarų auginimo užduotį, nusipirkite įvairių rabarbarų sėklų, kurios geriau atspindi šiltesnę temperatūrą ir gali būti pradėtos nuo sėklų derliui per vieną auginimo sezoną.

Norite daugiau sodo patarimų? Prisiregistruokite gauti nemokamą „Gardening“ informacinį biuletenį, kuriame rasite geriausius mūsų augančių patarimų, trikčių šalinimo įsilaužimus ir dar daugiau!

Kaip auginti rabarbarai nuo sėklos

Tinkamomis sąlygomis rabarbarai sudygsta per 7–14 dienų. Sėklos turėtų būti tiesiogiai sėjamos arba pradedamos vazonuose ankstyvą pavasarį vėsesnėse zonose ir vasaros pabaigoje arba ankstyvą rudenį šiltesnėse zonose, atsižvelgiant į klimatą.

Kaip sodinti rabarbarų sėklas

Sėklos pradėjo geriausiai sudygti nuo 68 ° F iki 74 ° F. Norėdami tiesiogiai sėti į sodą, palaukite, kol dirvožemio temperatūra pasieks nuo 60 ° F iki 70 ° F. Prieš sodinimą, prieš sodinimą mirkykite šiltame vandenyje šiltame vandenyje.

Sode pasirinkite vietą, kurioje kasdien gauna šešias valandas saulės. Rabarbarams reikia gerai nusausinti dirvožemį, kurio pH yra nuo 6,0 iki 7,0. Pietiniame klimate suteikite popietės atspalvį. Į sodinimo lovą dirbkite nemažą seną kompostą. Sėkite sėklas 1/2 colio gylio ir trijų pėdų atstumu nuo penkių pėdų atstumu. Uždenkite dirvožemiu ir vandeniu.

Norėdami sudygti butuose, naudokite 50–50 komposto ir vazoninio dirvožemio mišinį. Vienoje ląstelėje pasodinkite vieną ar dvi sėklos, 1/2 colio gylio, uždenkite ir kruopščiai. Padėkite butus šiltoje vietoje, kurioje gausu netiesioginės šviesos.

Norint auginti rabarbarai puoduose, jums reikės 10 galonų talpyklų. Augalai užauga iki keturių pėdų aukščio, todėl reikia daug vietos. Pasirinkite konteinerį su daugybe kanalizacijos skylių. Naudokite 50–50 senamadiško komposto ir vazoninio dirvožemio mišinį, pasodinkite sėklas 1/2 colio gylio ir kruopščiai vandeniu.

Rabarbarų sėklų priežiūra

Laistykite sodinukus, kai dirvožemis sausėja. Šlapias dirvožemis sukelia slopinimą.

Prieš pradėdami persodinti į sodą, palaipsniui atidengkite plokščius daigus, palaipsniui eksponuodami plokščius daigus lauko temperatūrą ir daugiau saulės šviesos.

Zonose su trumpais auginimo sezonais pabandykite solarizuoti, kad padidintumėte dirvožemio temperatūrą. Karštesniame klimate įpilkite mulčio sluoksnio, kad dirvožemis būtų vėsus.

Neapsaugokite pirmųjų metų. Sutankytą dirvožemį galima pakeisti mėšlu arba pagyvenusiu kompostu vėlesniais metais. Pašalinkite žydinčius stiebus per visą auginimo sezoną ir rudą ir išdžiovintus žalumynus auginimo sezono pabaigoje.

Derliaus rabarbarai

Iš sėklos išaugintų kasmetinių rabarbarų išaugintų nuo kovo iki gegužės. Stiebai paprastai būna mažesni ir retai išsivysto rausvos ir raudonos spalvos daugiamečių rabarbarų atspalvių.

Daugiamečiai rabarbarai nuimami gegužę, birželį ir liepos pradžią iš 3 metų vainikėlių, kai stiebai siekia nuo 7 iki 14 colių aukščio.

Derliaus nuimkite ištraukdami ir sukdami kotelį prie pagrindo. Nenuškinkite rabarbarų, kurie gali sugadinti karūną. Pašalinkite toksiškus lapus.

Kada sodinti rabarbarų sėklas pagal zoną

Kada ir kaip pradėti rabarbarai nuo sėklų priklauso ne tik nuo auginimo zonos, bet ir nuo šalčio datų, pakilimo, mikroklimato ir kitų augimo sąlygų.

Idealios rabarbarų auginimo sąlygos yra 500 valandų žiemos temperatūros nuo 28 ° F iki 40 ° F. Augalai nutraukia ramybę, viršijančią 40 ° F ir pradeda mirti atgal, kai temperatūra siekia 75 ° F.

Apsvarstykite šias sodinimo datas bendra nykščio taisyklė.

  • USDA zonos nuo 1 iki 3: Pradėkite sėklas patalpose butuose ar puoduose nuo aštuonių iki 10 savaičių iki galutinio šalčio, kuris įvyksta nuo balandžio pradžios iki gegužės. Transplantacija, kai dirvožemio temperatūra siekia 60 ° F.
  • USDA 4 zona: Tiesioginis paršavedė likus dviem savaitėms iki galutinio šalčio, nuo balandžio pabaigos iki gegužės pradžios arba pradėkite sėklas aštuoniomis – 10 savaičių iki galutinio šalčio.
  • USDA zona nuo 5 iki 6: Tiesioginis paršavedė žemėje likus dviem savaitėms iki galutinio šalčio balandžio mėn., Arba pradėkite sėklas butuose nuo aštuonių iki 10 savaičių iki galutinio šalčio.
  • USDA 7 zona: Pasodinkite sėklas butuose nuo sausio iki vasario arba tiesiogiai sėkite rugsėjį ir spalio mėnesį. Gali augti kaip metinis ar daugiametis, atsižvelgiant į klimatą.
  • USDA 8 zona: Pasodinkite sėklas butuose nuo gruodžio iki sausio arba tiesiogiai sėkite rugsėjį ir spalio mėnesį. Gali augti kaip metinis ar daugiametis, atsižvelgiant į klimatą.
  • USDA 9 zona: Sodinkite sėklas butuose arba tiesiogiai sėja nuo rugpjūčio iki rugsėjo, kad gruodžio mėn. Į sodą persodintų. Vienas kasmetinis derlius nuo kovo iki gegužės.

Pratęskite savo auginimo sezoną

Norėdami, kad jūsų auginimo sezonas tarnautų ilgiau, uždėkite skaidrų plastikinį tarpą virš dirvožemio lovos, kad sušildytumėte. Galėsite pasodinti anksčiau ir išspausti papildomą laiką į savo auginimo sezoną.

DUK


  • Taip, jūs galite pasodinti sėklas iš žydinčio rabarbarų augalo, tačiau gautas augalas gali būti panašus į tėvų augalą. Rabarbarų sėklos ne visada išsipildo įvairovei, todėl karūnos padalijimas yra pasirinktas dauginimosi metodas.



Source link

By admin

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -