Sutvarkyti vonios kambarį gali atrodyti nesudėtinga, tačiau strateginis požiūris gali sutaupyti laiko ir užtikrinti, kad išlaikysite tik tai, ko jums tikrai reikia. Prieš pasineriant, naudinga užduoti sau kelis pagrindinius klausimus, kad suprastumėte, koks didelis turi būti jūsų netvarka, kas iš tikrųjų sukelia netvarką ir kaip galite padaryti ilgalaikius pakeitimus, kad būtų tvarkinga, funkcionali erdvė.

Pasak ekspertų, čia pateikiami pagrindiniai klausimai, kuriuos reikia užduoti prieš pradedant tvarkyti vonios kambarį.

Susipažinkite su Ekspertu

  • Erin Tannehill yra „The Tannehill Homestead“ tinklaraščio, kurio tikslas – padėti namų šeimininkėms gyventi paprastai ir tvariai, įkūrėjas.
  • Tracy Lynn yra tinklaraščio „Declutter in Minutes“, kuriame skaitytojai mokosi imtis didelių didžiulių projektų, suskirstydami juos į mažus ir įgyvendinamus veiksmus, įkūrėjas.

Koks mano šio vonios kambario iškraustymo tikslas?

Prieš pradėdami šalinti daiktus, šiek tiek pagalvokite apie savo galutinį tikslą. Norite atlaisvinti daugiau vietos saugykloje, sumažinti netvarką ant stalviršio ar tiesiog padaryti vonios kambarį tvarkingesnį ir ramesnį?

„Man asmeniškai labiau patinka jaustis taip, kad galėčiau praleisti SPA vakarą, kai tik noriu, todėl laikausi savo vonios kambario valymo kontrolinio sąrašo, tarsi nuo to priklausytų mano sveikata“, – sako Erin Tannehill iš The Tannehill Homestead tinklaraščio.

„Kodėl“ supratimas gali padėti nuspręsti, kaip kruopščiai reikia išardyti. Jei bandote sukurti minimalistinę erdvę, galite pasirinkti, kas lieka. Jei tik siekiate susitvarkyti, galbūt galėsite pasilikti daugiau daiktų, jei jie tvarkingai sutvarkyti.

Norite daugiau valymo ir organizavimo patarimų? Prisiregistruokite gauti nemokamą kasdienį informacinį biuletenį, kad gautumėte naujausių įsilaužimų, ekspertų patarimų ir dar daugiau!

Kaip dažnai naudoju kiekvieną prekę?

Vienas iš paprasčiausių būdų nustatyti, ar kažkas turėtų likti, ar išeiti, yra apsvarstyti, kaip dažnai jį naudojate.

Pradėkite nuo kasdien naudojamų daiktų, pvz., dantų šepetėlių ir visų būtiniausių odos priežiūros priemonių. Jie turi turėti tam skirtą, lengvai pasiekiamą vietą. Tada peržiūrėkite produktus, kuriuos naudojate kas savaitę, pvz., giluminius kondicionierius ar veido kaukes, ir įsitikinkite, kad jie turi tvarkingą ir taisyklingą vietą.

Daiktai, kurie nebuvo liesti kelis mėnesius, yra pagrindiniai šalinimo kandidatai. Jei laikote produktus „tik tuo atveju“ arba dėl to, kad jie buvo brangūs, verta paklausti, ar jie tikrai jums tarnauja, ar tiesiog užima vertingos vietos.

Kas sukelia netvarką?

Prieš pradėdami mėtyti daiktus, pabandykite nustatyti, kas iš tikrųjų sukelia netvarką. Ar ant stalviršio yra per daug produktų? Ar stalčiai perpildyti smulkių, įvairių daiktų? Galbūt saugojimo vieta yra blogai išnaudota, o gal tiesiog turite daugiau produktų, nei galite realiai panaudoti. Žinodami pagrindinę netvarkos priežastį, galite rasti veiksmingų sprendimų.

Ar aš laikau produktus, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, ar nenaudotus?

Vonios kambaryje dažnai būna pasibaigusio galiojimo arba pamirštų produktų – skirkite laiko patikrinti galiojimo pabaigos datas, ypač odos priežiūros ir makiažo gaminiams, kurie laikui bėgant gali prarasti veiksmingumą arba netgi pasidauginti bakterijų. Paprastai išmeskite viską, kas pakitusi kvapui, tekstūrai ar spalvai, nes gali būti, kad tai jau seniai. Laikydami tik tai, ką naudojate ir mėgstate, jūsų erdvė jausis gaivesnė ir labiau organizuota.

Ar turiu kokių nors produktų dublikatus?

Kostikova / Getty Images

Nesunku įsigyti daug panašių daiktų, ypač naudojant tokius dalykus kaip šampūnas, dantų pasta ar odos priežiūros produktai. Peržiūrėkite elementus, kad nustatytumėte dublikatus.

Gera nykščio taisyklė – dovanojant arba išmetant perteklinius dublikatus, reikia turėti vieną būtiniausių daiktų (pvz., tualetinio popieriaus ar muilo) atsarginę kopiją. Stebėdami atsargas neleisite iš naujo nusipirkti jau turimų prekių ir padėsite išlaikyti vonios kambarį be netvarkos.

Ar saugojimo sprendimai galėtų padėti mano pastangoms mažinti?

Dažna vonios kambario netvarkos priežastis yra veiksmingos saugyklos trūkumas. Paklauskite savęs, ar jūsų dabartinė sąranka veikia, ar keletas nedidelių pakeitimų gali turėti didelį skirtumą.

„Atminkite, kad vonios kambariai yra mažos ir uždaros erdvės, ypač šeimos vonios kambariai, o tai reiškia, kad jūsų erdvė yra ribota“, – sako Tracy Lynn, iš „Declutter in Minutes“ namų organizavimo tinklaraščio. „Dėl šios priežasties galbūt norėsite persvarstyti, ar reikia niekučių ar kitų nereikšmingų dalykų. šioje erdvėje“.

Pridėję tvarkykles prie stalčių, krepšių po kriaukle ar prie sienos tvirtinamų lentynų galite maksimaliai padidinti erdvę ir viską lengviau rasti.

Kokia mano kasdienybė ir kaip ją supaprastinti?

Apsvarstykite savo kasdienę ir savaitinę vonios kambario tvarką, nes tai gali padėti jums nustatyti, kurie daiktai turi būti labiausiai prieinami. Pagalvokite apie tai, ką naudojate savo ryto ir vakaro rutinoms, ir sutelkite dėmesį į tai, kad pašalintumėte arba perkeltumėte bet ką, nepriklausantį tai esminei grupei; laikykite po ranka tik tai, ko jums reikia reguliariai.

Kaip išlaikyti šią erdvę be netvarkos?

Netvarkos pašalinimas yra tik pusė darbo – norint išlaikyti netvarkingą vonios kambarį, reikia nuoseklių įpročių. Paklauskite savęs, kokių veiksmų galite imtis, kad ši sritis ilgainiui būtų tvarkinga. Galbūt jums reikia kas mėnesį užsiregistruoti, kad pašalintumėte bet kokius produktus, kurių nebenaudojate, o galbūt taisyklė „vienas į vieną, vienas iš jų“ padės išvengti pertekliaus ateityje.

Tracy Lynn siūlo greitai apžiūrėti naująjį vonios kambarį jūsų šeimai, kad jie taip pat žinotų, kur viskas turėtų vykti nuo šiol.

„Pastebėjau, kad etiketės užima bet kokią erdvę, todėl geriau, kad jos neblaškytų jūsų dėmesio“, – sako Tannehill.

Kuo labiau tyčia stengsitės laikyti daiktus savo vietose, tuo mažesnė tikimybė, kad netvarka vėl atsiras.



Source link

By admin

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -