Garų valytuvas yra universalus įrankis, kurį galite naudoti įvairiems daiktams valyti ir dezinfekuoti. Jį galite naudoti ant kietų paviršių, pavyzdžiui, vonios grindų ir stalviršių, minkštų baldų, čiužinių ir net spintoje kabančių drabužių. Garų valytuvas naudoja karštą vandenį ir aukštą slėgį, kad pašalintų nešvarumus, naikintų bakterijas ir alergenus, pašalintų kvapus ir dezinfekuotų paviršius.
Garų valytuvus galima įsigyti įvairiomis kainomis ir skirtingų stilių, įskaitant tvirtus vertikalius garų valytuvus ir mažesnes rankines versijas. Jie paprastai būna su keliais keičiamais priedais, kad būtų galima efektyviai išvalyti įvairias medžiagas ir paviršius.
Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip veikia garų valytuvas, kam galite ir neturėtumėte jį naudoti, ir patarimus, kaip jį naudoti siekiant geriausių rezultatų.
Kaip veikia garų valytuvas
Garų valytuvas naudoja karštą vandenį ir aukštą slėgį kietiems ir minkštiems paviršiams valyti, dezodoruoti ir dezinfekuoti. Karštų garų pliūpsnis išleidžiamas per jūsų pasirinktą priedą – ar tai būtų antgalis, ar šepetys – ir prasiskverbia pro paviršių, kad pašalintų nešvarumus, sunaikintų pelėsius, alergenus ir bakterijas, pašalintų nemalonų kvapą ir dezinfekuotų daiktą. Toliau pateiktame keturių žingsnių procese paaiškinama, kaip veikia garų valytuvas:
- Vandens šildymas: Garų valytuvas turi indą, kuris sulaiko ir šildo vandenį. Temperatūra paprastai siekia nuo 150 iki 300 laipsnių pagal Farenheitą, tačiau vandens temperatūra sunkiųjų pramoninių garų valymo įrenginiuose gali siekti iki 375 laipsnių pagal Farenheitą.
- Garų garai: Kai garų valytuvas pasiekia aukštą temperatūrą, jis sukuria garų garus, kurie išleidžiami per pasirinktą priedą. Garų valytuvas paprastai komplektuojamas su įvairiais priedais, įskaitant purkštukus, šepečius ir valytuvus.
- Valymo veiksmas: Didelis garų garų karštis ir slėgis atlaisvina nešvarumus ir nešvarumus nuo paviršių, kai tik jie liečiasi su jais. Ir kadangi valymo procese nėra chemikalų, jums nereikia jaudintis dėl to, kuo kvėpuojate arba kas dengia jūsų paviršius.
- Dezinfekavimas: Be gilaus valymo, aukšta garų temperatūra dezinfekuoja paviršius, iš karto naikindama bakterijas, dulkių erkutes, pelėsius ir kitus alergenus.
Norite daugiau valymo ir organizavimo patarimų? Prisiregistruokite gauti nemokamą kasdienį informacinį biuletenį, kad gautumėte naujausių įsilaužimų, ekspertų patarimų ir dar daugiau!
Ką galima valyti garų valytuvu?
Galite naudoti garų valytuvą įvairiems kietiems ir minkštiems namų paviršiams valyti, kai kurie iš jų gali jus nustebinti.
-
- Vonios paviršiai: Naudokite garų valiklį, kad išvalytumėte nešvarų skiedinį, kruopščiai nuvalykite sienų ir grindų plyteles, nuvalykite muilo nuosėdas duše ir dezinfekuokite stalviršius bei tualetus.
- Kilimas: Giliai nuvalykite nuo sienos iki sienos kilimą ir kilimėlius garų valytuvu. Tai puikus būdas pašalinti dėmes, pašalinti kvapus ir susikaupusius nešvarumus bei atnaujinti kilimo pluoštą.
- Apmušalai: Norėdami atnaujinti minkštus baldus, naudokite garų valytuvo audinio priedą. Naudokite garų valiklį visose apmuštos dalies pusėse, kad pašalintumėte nešvarumus ir dulkes, pašalintumėte dėmes, naikintumėte bakterijas ir atgaivintumėte gaminio spalvas.
- Drabužiai: Norėdami pašalinti raukšles be lygintuvo, naudokite rankinį garų valytuvą. Be audinio išlyginimo,
- Čiužiniai: Nors turėtumėte reguliariai siurbti čiužinius, jų valymas garais kas porą mėnesių yra puikus būdas juos giliai išvalyti. Garų garai naikina dulkių erkutes, alergenus ir bakterijas, pašalina riebalų ir kitas dėmes, pašalina susikaupusias dulkes ir nešvarumus.
- Patalynė: Kiekvieną sezoną atnaujinkite didelius patalynės komponentus, tokius kaip antklodės, valydami juos garais.
- Žaislai: Kimšti žaislai gali būti neįtikėtinai nešvarūs, o garų valytuvas yra veiksmingas būdas išvalyti ir dezinfekuoti žaislus, kad vaikai galėtų žaisti su jais.
- Lubiniai ventiliatoriai: Ant lubų ventiliatorių susikaupia daug nešvarumų, kurie dažnai tampa lipnūs ir pasidengia dulkių sluoksniu. Naudokite garų valiklį, kad kruopščiai išvalytumėte nešvarumus, o tai gali žymiai pagerinti oro kokybę jūsų namuose.
- Prietaisai: Virtuvės prietaisams valyti naudokite garų valiklį. Atjunkite prietaisus nuo elektros tinklo, tada gerai išvalykite juos garintuvu, kuris taip pat pašalins tvyrančius kvapus iš mikrobangų krosnelės, viryklės ar orkaitės.
Įspėjimas
Prieš naudodami garų valiklį drabužiui, kilimėliui ar medžiaginiams apmušalams, patikrinkite priežiūros etiketę arba gamintojo instrukcijas, kad įsitikintumėte, jog jį galima saugiai valyti naudojant įrankį. Kai kurie gležni audiniai, vintažiniai ir senoviniai dirbiniai neatlaikys aukšto garų valiklio karščio ir slėgio ir gali būti visam laikui sugadinti.
Kokių daiktų turėtumėte vengti naudoti garų valiklį
Subtilūs audiniai
Nenaudokite garų valiklio švelniems audiniams, tokiems kaip šilkas ir aksomas. Didelis garų garų karštis gali priversti audinius susitraukti ir susitraukti, o tai gali sukelti nuolatinę žalą.
Antikvariniai kilimėliai
Antikvarinių kilimėlių negalima valyti garų valytuvu, nes dėl pluošto amžiaus ir naudojamų medžiagų rūšių jie gali tapti per gležni, kad atlaikytų aukštą karštį.
Zomša ir oda
Nenaudokite garų valiklio zomšiniams ir odiniams daiktams valyti, nesvarbu, ar tai drabužiai, ar apmušalai. Dėl didelio karščio ir drėgmės gali susidaryti vandens dėmės ir jie gali būti nuolat pažeisti.
Kietmedžio grindys
Akyta kietmedžio grindų prigimtis reiškia, kad drėgmė gali prasiskverbti ir medinės grindys deformuotis. Dėl šios priežasties nenaudokite garų valiklio kietmedžiui ir kitoms porėtoms grindų dangoms, tokioms kaip laminatas, vinilas, plytos ir marmuras.
Kaip naudotis garų valytuvu
-
- Paruoškite erdvę ar daiktą. Jei vonios grindis valote garais, pašalinkite tokius daiktus kaip šiukšliadėžės ir vonios kilimėliai, o grindis nušluokite arba išsiurbkite, kad pašalintumėte kietus nešvarumus. Jei garais valote minkštą sofą, nuimkite visas pagalves ir antklodes.
- Paruoškite garų valytuvą. Pripildykite vandens indą pagal gamintojo nurodymus ir pasirinkite tinkamą priedą pagal tai, ką valysite. Tada įjunkite garintuvą ir leiskite vandeniui įkaisti.
- Išbandykite garų valytuvą. Prieš pradėdami, išbandykite garų valytuvą ant paslėptos grindų ar baldų vietos, kad įsitikintumėte, jog jis yra saugus naudoti ir nepadaro jokios žalos.
- Išvalykite po vieną skyrių. Pradėkite valymą garais, dirbdami lėtu ir pastoviu tempu, po vieną mažą sekciją. Laikykite po ranka švarų mikropluošto rankšluostį, kad nuvalytumėte drėgmės perteklių ir nešvarumus. Atsižvelgdami į tai, ką valote ir kokio tipo garų valytuvą turite, galite pasirinkti pridėti žingsnį ir dezinfekuoti paviršių naudodami valymo įrankio dezinfekavimo nustatymą.
- Leiskite erdvei išdžiūti. Nesvarbu, ar tai grindys, ar didelis baldas, prieš naudodami leiskite jam visiškai išdžiūti. Paspartinkite procesą atidarydami langus arba įvesdami ventiliatorių, kad padėtų cirkuliuoti orą.
- Tinkamai laikykite garų valytuvą. Baigę išjunkite garintuvą, leiskite jam atvėsti, ištuštinkite ir išskalaukite vandens indą bei pašalinkite susikaupusius nešvarumus. Tik tada, kai jis atvės ir tinkamai ištuštinamas, padėkite jį į sandėliuką.
Patarimai, kaip naudoti garų valiklį
- Prižiūrėkite garų valytuvą. Po kiekvieno naudojimo būtinai ištuštinkite vandens indą, išskalaukite, nuvalykite priedą ir nuvalykite garų valytuvą iš išorės. Tai užtikrins, kad nėra užsikimšimų ir kad visi nešvarumai būtų pašalinti, kad garų valytuvas veiktų taip, kaip numatyta.
- Būkite atsargūs. Naudodami garų valytuvą atkreipkite dėmesį į tai, kad didelis karštis gali lengvai nudeginti. Visada nukreipkite priedą nuo savęs ir niekada nedėkite rankų arti priedo, nes išsiskiria garai.
- Laikykitės gamintojo nurodymų. Kiekvienas garų valytuvo modelis ir prekės ženklas šiek tiek skiriasi, todėl norėdami pasiekti geriausių rezultatų, vadovaukitės gamintojo naudojimo ir laikymo instrukcijomis.
- Naudokite distiliuotą vandenį. Kad nesusikauptų mineralų, garų valytuve naudokite distiliuotą vandenį. Į vandenį nereikia pilti jokių valymo priemonių, nebent modelio gamintojas nurodė.
- Pirmiausia išvalykite dėmes. Jei valote labai dėmėtą vietą, pirmiausia išvalykite dėmes, tada naudokite garų valiklį.
- Pirmiausia pašalinkite kietus nešvarumus. Panašiai nušluokite, išsiurbkite arba nuvalykite paviršius prieš valydami garais, kad pirmiausia pašalintumėte kietus nešvarumus.
-
-
Garų valytuve naudokite distiliuotą vandenį. Nereikia nieko daugiau pridėti, nebent to nurodė modelio gamintojas.
-
-
-
Norėdami gauti geriausius rezultatus, garų valytuve naudokite distiliuotą vandenį, nes taip išvengsite mineralų kaupimosi ir užsikimšimo.
-