Kai esi auginant persikų medį savo kieme turite pasiūlyti tinkamą priežiūrą ir sąlygas nuimti gausų skanių, saldžių vaisių derlių. Jei pastebėsite savo persikų medį lapai pagelstatai gali būti ankstyvas problemos požymis.
Suprasdami kai kurias įprastas šio spalvos pakitimo priežastis, galite imtis veiksmų, kad jūsų medis būtų sveikas.
Natūralus pageltimas
Prieš panikuodami, nepamirškite to lapuočių medžių kiekvieną rudenį numeta lapus. Kai matote, kad šiuo metų laiku persikų medžio lapai iš žalios virsta geltonais, greičiausiai tai yra natūralu. rudens lapijos spalva.
Norite daugiau sodo patarimų? Užsiregistruokite mūsų nemokamai sodininkystės naujienlaiškis mūsų geriausiai populiarėjančių patarimų, trikčių šalinimo įsilaužimų ir dar daugiau!
Kaip pataisyti
Lapuočių lapų numetimas nėra kažkas, ko galite pataisyti. Persikai tai daro norėdami išsaugoti energiją ir drėgmę šaltomis, sausomis žiemomis, kol pavasarį vėl išauga švieži žali lapai.
Šviesos trūkumas
Persikai yra saulės mėgėjai. Pasodinus šią rūšį per arti pavėsį sukuriančio pastato ar aukštesnio medžio, lapai gali pageltoti.
Kaip pataisyti
Persodinkite arba pasodinkite persikų medį tokioje vietoje, kuri kasdien gauna apie 8 valandas pilnos saulės.
Povandeninis laistymas
Jei persikų medis negaus pakankamai drėgmės, pastebėsite pageltusią lapiją. Po to, lapai taps rudi ir prieš numesdami išdžiovinkite. Jei jūsų persikų medis pakankamai ilgai nenaudoja pakankamai vandens, tai gali sukelti sausros stresą.
Dėl to medžio šaknys susitraukia ir pažeidžiamos arba miršta. Kai šaknys negali aprūpinti pakankamai vandens, viena iš pirmųjų vietų, kur matote poveikį, yra medžio lapai.
Kaip pataisyti
Vandens poreikiai skiriasi priklausomai nuo persiko medžio dydžio ir temperatūros. Tačiau maždaug vieno colio vandens tiekimas per savaitę yra geras gairės įsitvirtinusiems medžiams.
Laistykite lėtai ir giliai – jei nupūsite galinga žarna, ji gali nutekėti, o ne įsigerti į dirvą. Jaunus sodinukus laistyti gali tekti net kas dvi ar tris dienas. Venkite laistyti tik prie medžio kamieno pagrindo. Vietoj to, laistykite aplink lašėjimo liniją (medžio lajos kraštą, kur natūraliai iškrenta lietus), kai šaknys plečiasi į išorę.
Dirvožemį aplink medį uždenkite 3–4 colių pločiu mulčio sluoksnis padeda išlaikyti drėgmę, ypač karštą vasarą. Tai reiškia, kad jums gali tekti ne taip dažnai laistyti.
Perlaistymas
Nors nenorite, kad jūsų persikų šaknys per ilgai išdžiūtų, kai temperatūra pakyla, kaulavaisių medžiai yra linkę į šaknų puvinį, jei perlaistote ir žemė išlieka drėgna, ypač vietose, kuriose yra sunkus dirvožemis. Vienas iš ankstyvųjų šios ligos požymių yra mažiau lapų ant persikų medžio, o tie, kurie išsivystys, bus maži ir geltoni.
Kaip pataisyti
Neleiskite persikų medžio šaknims ilgą laiką stovėti prisotintoje dirvoje. Išbandykite dirvožemio drėgmės lygį naudodami ilgą atsuktuvą arba metalinį strypą ir laistykite tik tada, kai dirva aplink medžių šaknis išdžius.
Jei dirvožemis neturi gero drenažo, apsvarstykite galimybę pridėti organinių medžiagų, pvz kompostas arba nupjautos žolės, kad sumažėtų tankinimas ir padidėtų vandens įsiskverbimas.
Maistinių medžiagų trūkumas
Jei dirvožemyje, kuriame auga jūsų persikų medis, trūksta pakankamai geležies ar mangano arba jis negali jų efektyviai pasisavinti, gali sumažėti chlorofilo (žalio pigmento lapuose, kuris fotosintezės būdu padeda augalams gaminti maistą) gamyba.
Ši dažna lapų pageltimo priežastis dažnai pastebima, kai dirvožemyje yra didelis šarminis pH lygis, todėl medžiams sunku įsisavinti šias esmines maistines medžiagas.
Kaip pataisyti
Dirvožemio tyrimas gali padėti nustatyti, ar jūsų persikų medžio dirvožemiui reikia daugiau mangano ar geležies. Geležies ir mangano sulfato lapų purškalai suteikia laikiną žalinimo efektą, o kamieno implantų kapsulės ir kompleksonų priedai gali tarnauti iki dvejų metų.
Šaulių grybelinė liga
Persikų medžiai gali būti linkę į grybelinę ligą (Coryneum Blight). Pirmieji požymiai yra mažos raudonos dėmės su geltonais kraštais, kurios lapuose išsivysto į skylutes.
Kaip pataisyti
Venkite laistymo virš galvos, genėkite persikų medį pašalinti užkrėstas šakas, o rimtesniais atvejais purkšti vario fungicidą rudenį, kai pradeda kristi lapai, ir vėl, kai medis snaudžia.
Persikų lapų garbanos
Persikų lapų garbanos (Taphrina deformans) yra kita lapų pageltimo grybelinė liga, kuria linkę sirgti persikai. Tai taip pat gali sukelti užkrėstų lapų susitraukimą, sustorėjimą, sustingimą ir galiausiai nukritimą. Liga dažniausiai pasireiškia vėsiu, drėgnu pavasariu.
Kaip pataisyti
Deja, pastebėjus šios ligos požymius, jos suvaldyti nebeįmanoma. Tačiau galite naudoti fungicidą (chlortalonilo arba vario fungicidą) medžio ramybės periodu vėlyvą rudenį, nukritus lapams (ir prieš pradedant brinkti naujiems pumpurams), kad suvaldytumėte kito sezono augimo problemą.
Kenkėjų užkrėtimas
Jei turite pakankamai didelį lapus mintančių kenkėjų, tokių kaip persikų medžių grąžtai, amarai ar erkės, užkrėtimo, tai gali sukelti žalą, dėl kurios sunku pasisavinti maistines medžiagas, todėl lapai pagelsta.
Kaip pataisyti
Budrumas ir greitas veiksmas, kol užkratas tampa nekontroliuojamas, yra geriausia jūsų gynybos linija. Dažnai amarus ar panašius kenkėjus galima atsikratyti stipria vandens srove. Arba užtepkite kruopščią dangą insekticidinis muilas arba organinis insekticidas, pvz neem aliejus.
DUK
-
Kaip dažnai jūsų persikų medį reikia laistyti, priklauso nuo medžio dydžio ir amžiaus, dirvožemio tipo ir vietos klimato. Geriausia palaukti, kol šaknys išdžius, kad išvengtumėte puvinio išsivystymo. Karštomis vasaromis gali tekti laistyti kartą per savaitę arba kas kelias dienas, kad išaugtų nauji sodinukai. Senesnius medžius vietovėse, kuriose yra pakankamai kritulių, gali tekti laistyti tik kartą per mėnesį.
-
Persikai klesti saulėtoje vietoje, kur jie gauna mažiausiai 8 valandas tiesioginių saulės spindulių. Be to, lapai pagelsta, o vaisiai blogai sustings.