Yra gerų vabzdžių, taip pat paukščių ir roplių, kurie minta blogosiomis vabzdžiais, kurios ėda jūsų sodus. Daug vabzdžių, apdulkintojai, tręškite savo daržovių augalus, kad derlius būtų geras. Svarbu žinoti skirtumą, nes jei gerieji dingsta, blogi vaikinai perima viršų.
Štai keletas būtybių, kurias norite pakviesti į savo sodus, kad išlaikytumėte pusiausvyrą, aprašymas.
Šie raudonai ir juodai dėmėti vabzdžiai yra tokie mieli, kad buvo paversti nešiojamų drabužių, keramikos ir daugelio kitų dalykų motyvais.
Ponios vabalai, Coccinella novemnotata, yra gašlūs amarų šalintojai, kurie per gyvenimą suvalgo iki penkių tūkstančių.
Jie taip pat valgo lapgraužius, tripsus, žvyninius vabzdžius, erkes, miltinius vabzdžius ir naikinančiųjų vabalų bei vikšrų kiaušinius.
Norite daugiau sodo patarimų? Užsiregistruokite mūsų nemokamai sodininkystės naujienlaiškis mūsų geriausiai populiarėjančių patarimų, trikčių šalinimo įsilaužimų ir dar daugiau!
Nėriniai
Egzistuoja tūkstančiai raištelių rūšių, tačiau mažytės žalios raištelės lervos, Chrysopa spp., bendradarbiaukite su savo drauge vabalu, kad išvalytumėte savo sodus nuo amarų, lapuočių, erkių, baltasparnių, žvynuotų vabzdžių, tripsų ir rupūžių.
Suaugę gyvūnai yra silpni skrajutės, dažniausiai matomos naktį, tačiau jų buvimas rodo, kad jie baigė savo gyvenimo ciklą ir padėjo daugiau kiaušinėlių, kad padėtų daugiau alkanų lervų, kad jūsų sodas būtų išvalytas nuo vabzdžių kenkėjų.
Gruntiniai vabalai
Nors vabalai gali būti skirtingų spalvų ir formų, Carabidae, ant galinės kūno dalies turi briaunuotus sparnų dangčius.
Šie vabalai dažniausiai maitinasi dirvos lygyje, bet kartais lipa į lapiją. Tiek suaugusieji, tiek žemiau dirvožemio besimaitinančios lervos yra vieni geriausių vabzdžių kenkėjų plėšrūnų sode. Gruntinių vabalų veikla taip pat padeda slopinti piktžoles.
Parazitinės vapsvos
brakonidas, Perilitus coccinellaeir Ichneumonas, Megarhyssa macrurusvapsvos vertinamos už tai, kad jūsų sode sunaikina kenksmingus vikšrus. Šios mažytės parazituojančios vapsvos kiaušinėlius įkiša po vikšro oda, o lervos minta šeimininku, jį nužudydamos.
Parazitinės vapsvos taip pat naikina muses, pjūklelius, vabalus, straubliukus, lapus kasančius vabzdžius, tikras vabzdžius ir skruzdėles. Parazitinės vapsvos nekenkia ir negelia žmonėms ar naminiams gyvūnėliams.
Bitės
Bitės yra veiksmingiausi ir svarbiausi jūsų sodo apdulkintojai. Tūkstančiai skirtingų rūšių kamanės ir naminės bitės yra lengviausiai atpažįstamos judančias nuo augalo prie augalo, neša žiedadulkes ir tręšia pasėlius.
Vienas iš keturių maisto kąsnių, kuriuos suvalgote, yra dėl bičių apdulkinimo, iki 75 procentų JAV užaugintų vaisių, riešutų ir daržovių.
Ne visos bitės gelia, o geluonį nešioja tik bičių patelė ir kamanė. Jie daug labiau domisi gėlėmis nei žmonės ir gelia tik gindamiesi, kai vargina.
Mantidai
Sode dažnai aptinkamos dviejų rūšių mantidijos; vietinis, rudasis, besimeldžiantis mantis, Mantis religiosa, ir kinai, žaliasis maldininkas, Tenodera sinensis.
Šiuos svetimos išvaizdos padarus žavu stebėti, kaip jie susilieja su augalų stiebais ir lapais ir kantriai laukia grobio. Jie turi vieną greičiausių žudančių smūgių gamtoje 1/20 sekundės.
Mantidai gali pastebėti grobį už 60 pėdų ir yra baisūs vabzdžių ir vorinių kenkėjų priešai, kurie pirmiausia suryja kojas, kad nelaimingas vabzdys ar voras negalėtų pabėgti.
Vorai
Geltonas sodo voras, Argiope aurantia, sušvirkščia nuodų, kad nužudytų grobį, įstrigę į savo tinklą.
Sodo vorai yra bendri, vartojantys daug vabzdžių kenkėjų, todėl juos reikia saugoti. Kiti naudingi tipai yra tvartas, žolė, krabai, vilkas ir šokinėjantys vorai.
Assassin Bugs
Nesvarbu, ar manote, kad vabzdžiai kelia siaubą, ar žavi, pažiūrėkite į rato klaidą, Arilus Cristatus, žudikų klaidos rūšis.
Didesnės nei dauguma kitų vabzdžių, žudikų klaidos yra svarbūs plėšrūnai sode, mintantys kenkėjais, tokiais kaip amarai, iki nepageidaujamų vikšrų.
Jie turi ilgas kojas, rutuliškas, apvalias akis ir durklą primenantį snapą, naudojamą grobiui perverti ir nužudyti. Iš 160 Jungtinėse Valstijose aptinkamų rūšių dauguma yra nekenksmingos, tačiau didelės žudikų vabzdžių rūšys gali įkąsti, kai su jais elgiamasi, todėl palikite šiuos neįprastus vabzdžius ramybėje, kad išvalytumėte savo sodus nuo kitų vabzdžių kenkėjų.
Paukščiai
Mažos paukščių rūšys sode atlieka nuostabų darbą. Verkšlės, zylės ir viščiukai minta visų rūšių vabzdžių kenkėjais – nuo skruzdėlių iki vabalų ir vikšrų.
Žvirbliai ir kikiliai valgo sėklas, kad padėtų naikinti piktžoles. Kolibriai valgo mažus vabzdžius ir lanko gėles, kad padėtų apdulkinti.
Mėlynieji paukščiai ir žiobriai rūpinasi skraidančiais vabzdžiais kenkėjais ir krūmais soduose, o pelėdos medžioja smulkius gyvūnų kenkėjus, tokius kaip pelėnai ir lauko pelės, mintančios augalų šaknimis.
Šikšnosparniai
Vabzdžius mintančių šikšnosparnių rūšys yra tokios pageidaujamos, parduodami specialiai suprojektuoti namai, padedantys sodininkams pritraukti šiuos skraidančius žinduolius.
Didelis rudas šikšnosparnis, Eptesicus fuscus, žinomas kaip „ūkininkų draugas“, nes jis išlaisvina sodus ir daržus nuo žalingų vabzdžių, ypač agurkų vabalo.
Rudi šikšnosparniai retai būna pavojingi. Jie medžioja naktį ir skrenda nuo žmonių kontakto. Tačiau šikšnosparniai gali nešioti pasiutligę, todėl jie elgiasi neįprastai agresyviai. Jei susiduriate su keisto elgesio šikšnosparniu, kreipkitės į vietinį sveikatos skyrių arba gyvūnų kontrolės agentūrą.
Rupūžės
Rupūžės gali praleisti beveik visą savo suaugusio gyvenimą sode, maitindamosi kirmėlėmis, skruzdėlėmis, vorais, miltų kirmėlėmis, svirpliais, šliužais ir kt.
Rupūžių nameliai yra populiarus sodo menas, lengvai pagaminamas ir suteikia prieglobstį rupūžėms, kad jūsų sodas taptų namais.
Gyvatės
Rūšis, su kuria greičiausiai susidursite kiemuose ir soduose, yra nekenksminga paprastoji keliaraiščio gyvatė.
Nepaisant mažesnio dydžio, iki 3 pėdų ilgio, tai nuožmus pelių, pelėnų, sraigių, šliužų ir daugybės vabzdžių kenkėjų plėšrūnas.
DUK
-
Visi aukščiau išvardyti vabzdžiai ir gyvūnai yra naudingi, todėl sodo aplinka yra subalansuota, nes jie grobia nepageidaujamus kenkėjus, mintančius gėles, žoleles ir pasėlius. Daugelis taip pat padeda apdulkinti ir kovoti su piktžolėmis.
-
Jei savo sode aptikote kenkėjų, galite neturėti pakankamai gerų vabzdžių, kad galėtumėte juos valgyti. Sodinkite gėles ir žoleles, kad pritrauktumėte naudingų vabzdžių ir suteiktumėte rupūžėms, varlėms, keliaraiščiams gyvatėms ir paukščiams laisvą prieigą prie jūsų augalų. Venkite plataus spektro pesticidų, kurie naikina visus vabzdžius, tiek gerus, tiek blogus.