Jei esate braškių mėgėjas, galbūt fantazavote, kaip auginti savo braškes kieme.

Vienas iš pagrindinių klausimų pradedantiesiems rūpesčiams Kur auginti augalus. Augant braškių augalams, tokiose kaip viskio statinės ar pakabinami vazonai, vis populiarėja, tačiau kaip ši parinktis palyginama su žemės sodinimu? Kokie yra kiekvieno metodo privalumai ir trūkumai? Ar yra lemiamas veiksnys, padedantis pasirinkti iš dviejų variantų?

Šis straipsnis atsakys į tuos klausimus ir pirmą kartą pasiruošia auginti savo braškes.

Susipažink su ekspertu

  • Amy EnfieldPh.D., yra „Scotts Miracle-Gro“ vyresnysis turinio redaktorius ir sodininkas.
  • Tikėjimas Redcay yra Longwood Gardens sodininkė.

Ar geriau auginti braškes žemėje ar konteineryje?

Eglė / randi rhoades

Geriau auginti braškes žemėje, darant prielaidą, kad pagrindinis jūsų tikslas yra turėti daug skanų braškių, kad valgytumėte tiesiai iš savo kiemo. Tačiau jei jūs gyvenate ten, kur per karšta efektyviai ar per šaltai auginti braškes, galite apsvarstyti galimybę auginti braškes inde. Konteinerių auginamų augalų dorybė yra ta, kad jūs galite juos perkelti pagal savo poreikius. Pavyzdžiui:

  • Jei gyvenate virš 3 USDA kietumo zonos, braškių auginimas konteineryje leidžia kovoti su šalčiu. Kai oras tampa per šaltas, indą atneškite į nešildomą erdvę patalpose.
  • Jei gyvenate žemiau 8 zonos, gali pasidaryti per karšta auginti braškes. Bet jei auginsite juos inde, galite perkelti indą į šešėlinę vietą popietę per karštų burtus.

Norite daugiau sodo patarimų? Prisiregistruokite gauti nemokamą „Gardening“ informacinį biuletenį, kuriame rasite geriausius mūsų augančių patarimų, trikčių šalinimo įsilaužimus ir dar daugiau!

Ar tai daro įtaką?

Tačiau vientisas kvadratinis kadras, kurį galite skirti uogų gamybai, augindami žemę augalus, beveik visada reiškia, kad turėsite didesnį derlių su antžeminėmis braškėmis. Taigi, taip, labai skiriasi, nesvarbu, ar auginate augalus inde, ar žemėje.

Taip pat reikia atsižvelgti į trečią variantą: auginti braškes keliose didelėse pakeltose lovose.

„Žemės ir pakeltos lovos sodinimai leidžia braškėms kurti plačias šaknų sistemas ir paskleisti bėgikams, todėl laikui bėgant padidėja derlius“,-sako Amy Enfield, Ph.D., „Scottsmiracle-Gro“ vyresnioji turinio redaktorė.

Gali būti, kad pakanka kvadratinių filmų per pakeltas lovas. Jei turite sodo erdvę, braškių auginimas žemėje paprastai yra prasmingiausia.

„Braškių augalai, užauginti žemėje, gali išnaudoti visą savo potencialą“,-sako Faith Redcay, Longwood Gardens sodininkystės specialistas. „Dauguma braškių yra daugiametis USDA zonose 3-8 ir per porą sezonų gali užpildyti didelę plotą, greitai plinta per stolonus.”

Konteinerių privalumai ir trūkumai, palyginti su antžeminiais sodinimais

Taigi, esant idealioms aplinkybėms, geriau auginti braškes žemėje. Bet jei turite mažiau nei idealias aplinkybes ir pastebite, kad auginate juos konteineryje, imkitės širdies: kiekvienam metodui iš tikrųjų yra privalumų ir trūkumų (ne tik tie, kurie jau buvo aptarti). Apsvarstykime keletą.

Augančios braškių už konteinerius ir trūkumai

„Westend61“ / „Getty Images“

Argumentai:

  1. Akivaizdžiausias profesionalas, kaip mini „Redcay“, yra laisvė kurti sodą ant vidaus kiemo ar balkono, jei neturite žemės sklypo, ant kurio galėtumėte augti.
  2. „Enfield“ cituoja papildomą pranašumą: „Konteineriai padeda nuimti derliaus nuėmimą daug lengviau (ypač užpakalinėje dalyje.“

Trūkumai:

  1. Anot „Redcay“, konteinerių sodinant reikia daugiau laistymo nei antžeminiame sodinime.
  2. „Redcay“ taip pat pasidalino, kad jums gali tekti įpilti braškių augalą į didesnį puodą, kai jis auga “.

Augančios braškių už žemėje ar trūkumai ir trūkumai

„Westend61“ / „Getty Images“

Argumentai:

  1. Sumaloniuose braškių augaluose nereikės tręšti taip dažnai kaip konteineriai išaugę egzemplioriai.
  2. „Redcay“ priduria, kad antžeminių braškių sodas taip pat gali būti kiemo išvaizda. „Galite lengvai išmokyti braškes į eiles generėdami ir nukreipdami stalonus kelis kartus per sezoną“, – sako ji. „Braškės savo namų sode sukuria gražias sienas ir eiles ir suteikia gausų, skanių vaisių”.

Trūkumai:

  1. Laukiniams gyvūnams lengviau pasiekti braškes, augančias ant žemės.
  2. Braškių treniruotės kartais gali reikalauti daug laiko, ypač jei turite didelį sklypą, pasak „Redcay“



Source link

By admin

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -