Naujų augalų skleidimas yra vienas iš sodo džiaugsmų, tačiau tai ne visada veiksminga. Šaknies hormonas gali padėti, bet kas, jei norėtumėte natūralios, naminės alternatyvos?

Šaknies hormonas nėra būtinas norint skleisti bet kokį augalą, jis gali padidinti jūsų sėkmės tikimybę šaknimis auginiais dirvožemyje, ypač augalams, kuriuos sunkiau skleisti sėkmingai. Jei nenorite pirkti komercinio įsišaknijimo hormono dėl išlaidų ar kitų priežasčių, yra keletas efektyvių naminių variantų, taip pat daugelis, kurie tiesiog neveikia.

Štai kaip profesionalus sodininkas vertina šešias įprastas „pasidaryk pats“ šaknies hormonų idėjas ir dalijasi, ar bet kurį iš jų verta išbandyti jūsų augalus.

Susipažink su ekspertu

Justinas Hancockas yra sodininkystės specialistas „Costa Farms“. Jis turi 25 metų patirtį dirbant augalų darželiuose ir rašydamas sodo leidiniams.

Gluosnių vanduo

Naminė šaknies hormono alternatyva, turinti ilgą istoriją, yra gluosnio vanduo, dar vadinamas gluosnio arbata. Justinas Hancockas, „Costa Farms“ sodininkystės specialistas, rekomenduoja tai kaip „pasidaryk pats“ šaknies hormoną, kuris iš tikrųjų nusipelno jo reputacijos kaip veiksmingos alternatyvos.

Taip yra todėl, kad gluosniuose natūraliai yra auksinas, vadinamas indol-3-acto rūgštimi, palaikanti augalų augimą. Juose taip pat yra salicilo rūgšties, kuri gali padėti kovoti su grybelinėmis ar bakterinėmis infekcijomis.

Galite pasigaminti savo gluosnio vandenį, 24 valandas arba bent mėnesį švaistydami šviežiai supjaustytus gluosnių šakeles karštu vandeniu arba šaltame vandenyje.

Norite daugiau sodo patarimų? Prisiregistruokite gauti nemokamą „Gardening“ informacinį biuletenį, kuriame rasite geriausius mūsų augančių patarimų, trikčių šalinimo įsilaužimus ir dar daugiau!

Alavijas

Eglė / Michaelas Marquand

Alavijas yra mylimas dėl savo mažai priežiūros reikalaujančios priežiūros poreikių ir naudos, kurią jos gelis teikia, kai tepama odai. Kai kurie sodininkai prisiekia pritaikydami jį ant supjaustytų auginių galų, kai juos skleidžia dirvožemyje.

Panašu, kad alavijas gali padėti jūsų auginiams pasisekti-ne todėl, kad joje yra aukštas auksinų kiekis, bet dėl ​​savo ilgalaikių antimikrobinių savybių.

Jei savo kolekcijoje turite alavijo augalą, tai verta išbandyti, tačiau nesitikėkite, kokių rezultatų gausite naudodami komercinį šaknies hormoną ar gluosnį.

Obuolių sidro actas

Obuolių sidro actas namuose naudoja daugybę naudojimo būdų, tačiau ar jis efektyvus kaip „pasidaryk pats“ šaknies hormonas?

Hancockas tikrai to negalvoja. Idėja yra ta, kad sumažindami vandens, kuriame jūs įsišaknijote, pH, jūs sumažinate patogenų, pavyzdžiui, grybelinių infekcijų, gebėjimą sukelti stiebus.

Jis sako, kad pridėjus nedidelį acto kiekį acto, jūs rizikuojate, kad vanduo bus per rūgštus ir nužudys jūsų auginius, kol jie negali įsišaknyti.

Medus ir cinamonas

Kita „pasidaryk pats“ įsišaknijimo hormono idėja, rekomenduojama sodininkams socialinėje žiniasklaidoje, yra medaus ir cinamono pjaustymo pabaigos panardinimas prieš pasodinant jį į dirvožemį. Tačiau nė vienas iš šių ingredientų neskatina įsišaknijimo ar apsaugo auginius nuo infekcijos.

„Medus yra cukrus, o augalas nesugeria cukraus, jis gamina cukrų (per fotosintezę)“, – sako Hancockas. „Cinamono antibakterinės ir priešgrybelinės savybės yra visiškai perpildytos.”

Bananų žievelės vanduo

Bananų žievelės yra dar vienas mėgstamas „pasidaryk pats“ ingredientas sodininkams – logika yra tokia, kad didelis kalio kiekis, būtina augalų maistinė medžiaga, palaikys energingesnį augimą.

Deja, nėra įrodymų, kad bananų žievelės vanduo padės jūsų auginiams šaknims, ir Hancockas sutinka. Žiemuolių daigumas vandenyje neištrauks tą vertingą kalio – tik kompostavimas gali tai padaryti.

Kava

Eglė / Jasonas Donnelly

Kava gali jus pagrobti ryte, bet ar tai efektyvus būdas skatinti šaknų augimą augalų augintuose?

„Tai nėra gerai augalams“, – sako Hancockas. Tai turbūt mažiausiai rekomenduojamas variantas – net ir praleistame kavos tirpale vis dar yra kofeino, kuris gali paveikti jūsų pjaustymo šaknų augimą. Geriausia yra pridėti panaudotos vietas prie savo komposto krūvos, o paskui naudoti maistinių medžiagų turinčią kompostą, kad būtų galima maitinti savo augalą, kai tik jis visiškai įsišaknijęs.

Iš ko pagamintas hormonas?

Šaknies hormonas veikia dėl auksinų, hormonų, kuriuos augalai gamina natūraliai. Šie hormonai padeda auginti vegetatyvų augimą ir šaknų formavimąsi. Auksinai gali būti sintezuojami kuriant komercinius produktus, tokius kaip milteliai ir geliai, kuriuos galite įsigyti sodo centruose ir augalų parduotuvėse.

„Šaknies hormonai yra natūraliai atsirandantys augalų hormonai, kurie padeda augalui spardyti pavarą“, – sako Hancockas. „Tai panašu į melatonino naudojimą, kad padėtų jums miegoti.”

Kaip naudoti šaknies hormoną

Šaknies hormonas yra naudingas, kai daug skleidžiama sunkiai įsišaknijusiomis rūšimis, tokiomis kaip Bougainvilleas, Calibrachoas, Dahlias ir Dracaenas. Tačiau tokiems augalams kaip Coleus, čiobreliai, švedų gebenės ir kitiems, kurie lengvai šaknimis be jo, daro mažiau skirtumų.

„Hancock“ rekomenduoja įsišaknyti hormonų miltelius namų sodininkams, o ne tokiems produktams kaip purškikliai ar geliai, kuriuos gali būti sunkiau naudoti.

Įmerkite šviežiai supjaustytą stiebo pjovimo miltelių galą, švelniai bakstelėkite, kad pašalintumėte bet kokį perteklių, ir pasodinkite dirvožemyje. Visada skaitykite ir laikykitės gamintojo pasirinkto produkto nurodymų.

Jei norite išvengti komercinio įsišaknijimo hormono naudojimo, išbandykite gluosnio vandens metodą kaip „pasidaryk pats“ alternatyvą. Tačiau Hancockas pažymi, kad daugiausia dėmesio skiriant kitiems augalų priežiūros ir sąlygų aspektams gali būti toks pat efektyvus, kad augalai įsišaknytų.

„Suteikus gerą aplinką, šilumą, drėgmę ir šviesą, kad augalas galėtų fotosintezizuoti, paprastai suteiks jums daugiau teigiamos naudos nei įsišaknijęs hormonas aplinkoje, kuri nėra tokia naudinga“, – sako jis.

DUK

  • Ne. Kai kurie sodininkai rekomenduoja kepti sodą kaip priešgrybelinę, tačiau, deja, ji iš tikrųjų neužmuša tų mikrobų ir neturi auksino, kuris skatina augalų augimą.

  • Ne. Nors kai kurie sodininkai rekomenduoja tai pridėti prie vandens, kad būtų išvengta puvimo augintuose, jame nėra šaknies hormono.



Source link

By admin

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -