Užtikrinus, kad kambariniai augalai būtų gerai išdėstyti vienas nuo kito, oras lengviau laisvai judės aplink augalų lapus ir sumažins augalų ligų, pvz., miltligės, paplitimą. Jau nekalbant apie tai, kad tinkamas atstumas padidina šviesos kiekį, kurį gauna kiekvienas augalo lapas, ir dėl to augalų kenkėjams sunkiau plisti kambarinių augalų kolekcijose.
Tačiau apšvietimas ir kenkėjų problemos nėra vienintelės priežastys, kodėl turėtumėte atkreipti dėmesį į augalų atstumą. Kai kurie kambariniai augalai tiesiog nesutaria, o netinkamų augalų išdėstymas kartu gali sukelti problemų ir apsunkinti augalų priežiūrą. Žemiau esančiame sąraše sužinosite, kuriuos kambarinius augalus laikyti atokiau vienas nuo kito, ir sužinosite daugiau apie augalų išdėstymą iš kambarinių augalų profesionalo.
Sukulentai ir paparčiai
Fotografas/ Getty Images
Sudedant sukulentus ir paparčius kartu gali susidaryti intriguojantis spalvų ir tekstūrų kontrastas, tačiau toks augalų derinimas tiesiog neveikia.
„Jiems nepatinka vienodos auginimo sąlygos ir jie nėra geri partneriai“, – sako Justinas Hancockas, „Costa Farms“ sodininkas. „Paparčiai gerai gyvena vidutinėje ir ryškioje šviesoje, kai santykinė oro drėgmė viršija vidutinę, o sukulentams reikia daug ryškios šviesos ir didesnės vidutinės santykinės drėgmės.
Laikant paparčius saulėtoje vietoje, lapai dažnai gali nudegti, o sukulentai ištįsta esant silpnam apšvietimui ir gali susidaryti pelėsis aplinkoje, kurioje paparčiai trokšta. Kad išvengtumėte šių problemų, pastatykite šiuos augalus toli vienas nuo kito savo namuose arba laikykite mažesnes jų versijas atskiruose terariumuose, kad prireikus galėtumėte pakoreguoti jų auginimo aplinką.
Norite daugiau sodo patarimų? Prisiregistruokite gauti nemokamą sodininkystės informacinį biuletenį, kad gautumėte geriausiai augančių patarimų, trikčių šalinimo ir dar daugiau!
„Frankie“ Fittonia ir „Auksinis krokodilas“ Filodendras
AnSyvanych / Getty Images
Fittonijos ir filodendrai yra spalvingi augalai, reikalaujantys dėmesio. Tačiau, kaip aiškina Hancockas, jų unikali spalva iš tikrųjų gali susidurti auginimo kambaryje.
„Vizualiai tai gana specifinis spalvų derinys“, – aiškina Hancockas. „Tačiau „Frankie“ metaliniai rausvi atspalviai nelabai dera su „Auksinio krokodilo“ ryškiai geltonai auksine, dantyta lapija.
Be to, fittonijos mėgsta drėgmę ir gali smarkiai nuvyti, jei nekreipiate dėmesio į jų drėgmės poreikius. Norėdami gauti geresnių rezultatų, išbandykite fittonijas terariume su keliais pintos dydžio paparčiais ar vafliniais augalais ir suporuokite „Auksinį krokodilą“ su kitomis ryškiomis grožybėmis, pvz., „Apelsinų princo“ filodendru ir „Neoniniu“ pothosu.
„Dottie“ Calathea ir „Varnas“ ZZ
Kilito Chan / Getty Images
Yra akivaizdus patrauklumas derinti spalvingą „Dottie“ calathea su „Raven“ ZZ.
„Šis derinys atrodo nuostabiai – gotikinis tamsių, purpuriškai juodų lapų derinys, paryškintas „Dottie’s“ karštai rožine marga“, – aiškina Hancockas. „Tačiau kaip ir paparčiai ir sukulentai, šie du augalai turi labai skirtingus laistymo poreikius!”
Kalatėjos mėgsta palyginti drėgną dirvą, o bet kokios spalvos ZZ augalams patinka sausas ir dažniausiai apdorojami kaip sukulentai. Jei nesate itin atsargūs su laistytuvu, per arti vieną iš šių augalų laistyti arba po vandeniu bus labai lengva. Štai kodėl paprastai ZZ augalus geriausia statyti šalia kaktusų ir sukulentų, o kalatėjas sugrupuoti su drėgmę mėgstančiais paparčiais ir atogrąžų augalais.
„Polly“ Alocasia ir Majesty Palm
jatrax / Getty Images
Iš pirmo žvilgsnio „Polly“ alokazija ir didingi delnai gali atrodyti kaip geras derinys. Jų priežiūros poreikiai panašūs, o ryškūs lapai sukuria įdomų tekstūrų kontrastą. Tačiau Hancockas įspėja neauginti šių augalų kartu, nes jie abu pritraukia voratinklines erkes.
„Šių dviejų augalų derinys gali sukelti voratinklinių erkių sprogimą, jei kuris nors iš tų kenkėjų pateks į jūsų namus“, – perspėja Hancockas.
Įsitikinkite, kad jūsų augalai yra toli vienas nuo kito, ir atidžiai patikrinkite, ar naujai atvežtoje vietoje nėra kenkėjų požymių, tai padės išvengti voratinklinių erkių ir kitų kenkėjų problemų. Tačiau jei voratinklinės erkės anksčiau kankino jūsų namus, galbūt norėsite auginti kambarinius augalus, kurių nemėgsta voratinklinės erkės, pavyzdžiui, gyvates. Taip pat protinga turėti po ranka buteliuką ekologiško muilo purškalo.
Rex Begonia ir žydinti Kalankė
Kita spalvinga augalų pora, rekso begonijos, dažniausiai žinomos dėl savo ryškių spalvų lapų, o žydinčios kalankės džiugina ryškiaspalvių žiedų sankaupomis. Tačiau, pasak Hancock, geriausia vengti laikyti šiuos augalus kartu.
„Nors jie abu mėgsta ryškią šviesą, jie turi skirtingus laistymo poreikius“, – aiškina Hancockas. „Rex begonija nori likti drėgnesnėje pusėje, o kalankė – išdžiūti.
Jei šiuos augalus nutolsite vienas nuo kito savo namuose, sumažės laistymo problemų rizika, ypač jei dažnai keliaujate ir jums reikia samdyti augalų prižiūrėtoją, kuris nėra susipažinęs su jūsų augalais. Tačiau jei jums reikia laikyti šiuos augalus kartu, naudodami skirtingų spalvų vazonus ar augalų kuoliukus galėsite stebėti skirtingus jų laistymo poreikius.