Drėkintuvai suminkština orą ir padeda jaustis patogiau pačiu sausiausiu metų laiku: šildymo sezonu. Tačiau drėkintuvas yra toks pat efektyvus kaip ir jo filtras. Užsikimšęs drėkintuvo filtras negali efektyviai tiekti oro.

Naudojant dagtį išgaruojančius filtrus, filtro gebėjimą ištraukti vandenį iš dėklo trukdo mineralais ar priemaišomis užsikimšęs filtras.

Sužinokite, kaip dažnai keisti drėkintuvo filtrą, kad būtų geresnė oro kokybė ir efektyvesnis drėkintuvas.

Kaip dažnai keisti drėkintuvo filtrą

Jūsų turimo drėkintuvo tipas – didelis ar mažas nešiojamasis drėkintuvas, ar krosnies drėkintuvas – turi įtakos filtro keitimo dažnumui.

  • Dideli nešiojamieji drėkintuvai: Pakeiskite garavimo drėkintuvų dagčio filtrą keturis kartus per metus.
  • Maži nešiojamieji drėkintuvai: Nors filtro keisti nereikia, keraminius filtrus reikia skalauti kas 30 ciklų.
  • Krosnių drėkintuvai: Keiskite filtrą kartą per metus, prasidėjus šildymo sezonui.

Norite daugiau valymo ir organizavimo patarimų? Prisiregistruokite gauti nemokamą kasdienį informacinį biuletenį, kad gautumėte naujausių įsilaužimų, ekspertų patarimų ir dar daugiau!

Dideli nešiojamieji drėkintuvai

Dideli nešiojamieji drėkintuvai, kurių talpa nuo 500 iki 4000 kvadratinių pėdų, paprastai yra garuojantys drėkintuvai. Garuojantis drėkintuvas kapiliariniu būdu siurbia vandenį iš vandens rezervuaro, kad prasiskverbtų į vieną ar du popierinius dagčio filtrus. Ventiliatorius pučia orą per dagčio filtrą, kad sudrėkintų orą.

Drėkintuvo dagčio filtrai turėtų būti keičiami maždaug keturis kartus per metus arba anksčiau, jei jie yra nešvarūs.

Maži nešiojamieji drėkintuvai

Daugelyje mažų arba stalinių drėkintuvų, kurių talpa mažesnė nei 500 kvadratinių pėdų, nėra filtrų. Kai kuriuose drėkintuvuose yra aromaterapijos pagalvėlės, kurios primena filtrus. Pagalvėlės paprastai gali būti valomos ir naudojamos pakartotinai.

Keraminius vandens bako filtrus reikia valyti kas 30 ciklų arba jei matote, kad filtras yra nešvarus. Pilnai panardinkite filtrą penkioms minutėms į baltąjį actą, nuplaukite švariu vandeniu ir leiskite jam gerai išdžiūti. Keraminius filtrus reikia keisti retai, jei kada nors.

Krosnių drėkintuvai

Krosnių drėkintuvai per ortakius ir registrus (ventiliacijas) kiekviename kambaryje tiekia drėgną orą į visą namą. Integruotas į ŠVOK sistemą, krosnies drėkintuvas pučia orą per vandeniu suvilgytą trinkelę, kuri atlieka ir oro filtro funkciją. Drėkintuvo padėklas kartais vadinamas garintuvo skydeliu, vandens dagčiu arba drėkintuvo filtru.

Dauguma krosnių drėkintuvų gamintojų rekomenduoja filtrą keisti kartą per metus, prasidėjus šildymo sezonui.

Kada dažniau keisti drėkintuvo filtrą

Bent jau pakeiskite drėkintuvo filtrą pagal įprastą tvarkaraštį. Padidinkite dažnį, jei jūsų namuose yra kuri nors iš šių sąlygų:

  • Pastatas: Remontuojant, remontuojant ar statant namą gali susidaryti dulkių, kurios užkimš drėkintuvo filtrą. Visų pirma medienos pjovimo ir gipso kartono darbai sukuria daug smulkių dulkių.
  • Rūkymas: Cigaretės, cigarai, pypkės ir kiti laisvalaikio rūkymo būdai greitai užkemša drėkintuvo filtrus smulkiomis dalelėmis.
  • Židiniai: Malkomis kūrenami židiniai, kad ir kaip gerai būtų vėdinami, vis tiek išmeta kietąsias daleles į patalpų orą. Gamtinių dujų židiniai neturės įtakos drėkintuvo filtrui.
  • Gyvūnai: Kačių ir šunų plaukai ir pleiskanos yra didelės priemaišos, kurios greitai užpildo drėkintuvo filtrus.
  • Vanduo: Kietas vanduo sukuria mineralų nuosėdas, kurios gali užkimšti dagčio filtrus.
  • Klimatas: Laukiniai gaisrai, smogas ar kiti prastos oro kokybės įvykiai taip pat turės įtakos jūsų namų drėkintuvo filtrui.

Patarimai, kaip prailginti drėkintuvo filtro naudojimo laiką

  • Dažnai siurbkite ir šluokite grindis. Naudokite vakuumą su HEPA filtru.
  • Jei įmanoma, apribokite statybos ar statybos veiklą tik išorėje. Jei tai neįmanoma, namuose sukurkite dulkių barjerus, kad dulkės nepatektų.
  • Tradiciniai malkomis kūrenami židiniai daugelyje bendruomenių atsisakomi, nes jie kelia didelę oro taršą. Apsvarstykite galimybę pakeisti savo malkomis kūrenamą židinį į gamtinių dujų židinį. Dujiniai židiniai be ventiliacijos yra geras pasirinkimas namams, kuriuose nepraktiška vėdinti į lauką.
  • Laikykite savo augintinį gerai prižiūrimą ne vietoje esančiame gyvūnų kirpykloje. Tarp apsilankymų šukuokite arba šukuokite savo augintinį patys, bet darykite tai lauke arba atokiau nuo drėkintuvo.
  • Drėkintuvo vandens bakelyje naudokite distiliuotą vandenį.
  • Kai klimato sąlygos nepriklauso nuo jūsų, išjunkite drėkintuvą, kai oro kokybės indeksas (AQI) pasieks 100 (oranžinė).



Source link

By admin

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -