Per šventes nesunku viršyti savo biudžeto. Juk kiekviename kambaryje galima įrengti daugybę kalėdinių dekoracijų, nusipirkti Chanukos dovanų ir pasipuošti Kvanzos ar Ramadano šventėmis.
Tačiau nors smagiai praleisti atostogas yra puiku, niekas nenori sužlugdyti svarbių finansinių tikslų išleisdamas per šventinį laikotarpį. Kad šios šventės neišleistumėte per daug, kalbėjomės su finansų planuotojais, patarėjais ir verslo strategais.
Čia pateikiami geriausi jų patarimai, kaip užtikrinti, kad šiais metais neviršytumėte biudžeto.
Susipažinkite su Ekspertu
- Elizabeth Pennington yra BŽP® ir finansų planuotojas su „Fearless Finance“.
- Sophoanas Prakas yra BŽP ir finansų patarėjas Vanguard, investicinių fondų bendrovėje, kuri teikia asmenines finansines konsultacijas.
- Nina Vargas yra įžymybių verslo strategas ir stilistas.
Atsineškite pirkinių sąrašą į juodojo penktadienio išpardavimus
Mėnesiais iki žiemos švenčių „Home Depot“ vyksta daugybė išpardavimų
„Decor Days“ išpardavimas „Amazon Prime Days“. Kai tiek daug prekių su nuolaida, lengva norėti išsirinkti bet ką ir viską. Štai kodėl svarbu atsinešti pirkinių sąrašą ir nenuklysti nuo jo.
„Pardavimas sukurtas taip, kad suteiktų jums spaudimo jausmą dėl laiko“, – aiškina Elizabeth Pennington, CFP® ir „Fearless Finance“ finansų planuotoja.
Tačiau kartais išpardavimai siūlo tik nedideles nuolaidas. O jei žinote, ko norite ir kiek tai paprastai kainuoja, galite atsispirti spaudimui pirkti visą parduotuvę. Penningtonas siūlo atvykti į Juodojo penktadienio išpardavimą, paruoštą su norimų įsigyti prekių sąrašu ir užrašais, kiek tai kainavo.
„Tokie įrankiai kaip CamelCamelCamel gali padėti sudaryti prekės kainų istoriją ir nustatyti, ar pirkdami konkrečiu laiku sutaupote pinigų“, – sako Penningtonas.
Norite daugiau dizaino įkvėpimo? Prenumeruokite mūsų nemokamą kasdienį naujienlaiškį, kad gautumėte naujausių dekoro idėjų, dizainerių patarimų ir dar daugiau!
Sudarykite mėnesinį biudžetą
Sukurkite (ir tada laikykitės) mėnesio biudžetą.
„Veiksmingas biudžetas suteiks jums aiškų vaizdą, kur nueis jūsų pinigai“, – sako Sophoan Prak, CFP ir Vanguard finansų patarėjas.
Žinodami, kaip planuojate išleisti savo mėnesio biudžetą, galite pasiruošti atostogoms, nes suprasite, kam galite sau leisti išleisti daugiau pinigų ar mažiau.
Pavyzdžiui, galbūt galite sumažinti mėnesinį vakarienei skirtą sumą ir rezervuoti tuos pinigus atostogų apsipirkimo kelionėms. Atostogų linksmybių planavimas padės išvengti per didelių išlaidų ir užtikrinti, kad turėsite pakankamai lėšų, sako Prakas. Taip išvengsite pernelyg didelio kreditinių kortelių naudojimo ar pinigų skolinimosi dėl kitų ilgalaikių tikslų.
Nelaukite apsipirkti iki paskutinės minutės
Likus kelioms savaitėms iki didžiosios šventės, galite lengvai paskirstyti savo išlaidas. Ir kuo anksčiau pradėsite apsipirkti atostogų metu, tuo geriau. Taip yra todėl, kad išlaidų paskirstymas suteiks du privalumus.
Pirma, galite užtikrinti, kad jūsų išlaidos neatsirastų iš karto, suvalgydami visą mėnesį pragyvenimo išlaidų. Antra, neskubėdami apsipirkti tinkamomis kainomis, galite išvengti termino spaudimo jausmo, dėl kurio, pasak Penningtono, galite būti mažiau sąmoningi ir taupyti.
Pennington paaiškina, kaip ji dažnai perka šventines dovanas ištisus metus, kai pamato ką nors, kas tiktų kažkam jos gyvenime. Tada ji saugo visas šias dovanas vienoje vietoje ir savo telefone laiko užrašą, ką nupirko kiekvienam asmeniui ir kam dar liko apsipirkti.
Laikinai atsisakyti parduotuvės el. laiškų prenumeratos
Perteklinės išlaidos gali turėti psichologinį komponentą. Ir kuo daugiau el. laiškų gausite iš mėgstamų parduotuvių, įspėjančių apie išpardavimus, tuo didesnė tikimybė, kad apsipirksite per daug.
Taigi, jei jus traukia el. laiškai, kuriuos jums nuolat siunčia mėgstamos parduotuvės, atsisakykite jų naujienlaiškių prenumeratos bent jau iki švenčių pabaigos. Galite praleisti išpardavimą ar du, tačiau pirkdami tik tai, ko jums reikia už visą kainą, sutaupysite daugiau pinigų nei pirkdami per daug su nuolaida, sako Penningtonas.
Be to, mažiau galvodami apie dideles parduotuves galite paskatinti nuolat ieškoti vienetinių daiktų, randamų nekilnojamojo turto išpardavimuose ar sendaikčių turguose.
Perkelkite savo pinigus į santaupas
Vienas iš būdų išvengti perteklinių išlaidų – nustatyti automatinius pervedimus į taupomąsias sąskaitas. Tokiu būdu jūsų uždirbti pinigai bus nepastebimi ir neprotingi (ir iš jūsų debeto kortelės), kol turėsite galimybę juos išleisti apsipirkinėdami šventines dienas.
„Galėtų būti ypač naudinga nustatyti nuolatinį atlyginimo paskirstymą į sąskaitą, pavyzdžiui, didelio pajamingumo taupomąją sąskaitą“, – rekomenduoja Prakas.
Taigi, tuos pinigus, kuriuos atidėsite kaip santaupas, galite susigrąžinti grynuosius pinigus. Be to, tokios investicijos gali padėti planuoti kitų metų atostogų išlaidas arba pasiruošti siekti ilgalaikių tikslų, pavyzdžiui, išeiti į pensiją.
„Pasidaryk pats“, kai tik įmanoma
Dar vienas puikus būdas išvengti pernelyg didelių išlaidų šiuo metų laiku – pasigaminti daiktų namuose, tiek savo reikmėms, tiek dovanoti kitiems. Tai Nina Vargas, įžymybių verslo strategė ir stilistė, vadina „reikšmingu dovanojimu“.
„Pasidaryk pats“ namuose gali būti gėrybių kepimas, projektų kūrimas arba gerumo paslaugos pasiūlymas kitam.
„Asmeniniai prisilietimai visada yra neįkainojami, prasmingi ir nukeliauja ilgą kelią“, – sako ji.
Arba, jei „pasidaryk pats“ nėra jūsų reikalas, išsivalykite savo spintą ir padovanokite arba pakeiskite tai, kas jau yra, jei manote, kad tai galėtų geriau veikti kažkieno namuose. Tiesiog įsitikinkite, kad dovana yra prasminga ir apgalvota, sako Vargas. Taigi, pirkdami savo spintą turėdami galvoje kitus žmones, stenkitės apgalvotai perpirkti, nurodydami daiktus, kurie patiks jūsų draugams ir šeimos nariams.