Jei ką tik pajutote naminio sodo įkūrimo grožį ir magiją, žinote, kad reikia daug ko išmokti… ir klaidų. Nuo perlaistymo iki perlaistymo, netinkamų augalų kompanionų sodinimo, piktžolių ar įkyrių kenkėjų nepašalinimo – bet kas ir viskas būtinai atsitiks, kai įkuriate savo sodą.

Tiesa, kad vasaros mėnesiai yra geriausi norint užauginti gausų derlių, tačiau tai nereiškia, kad baigiasi vasara, tai reiškia, kad baigiasi ir jūsų sodininkystės įsipareigojimai. Dar reikia daug nuveikti, kad augalai būtų išsaugoti kitą sezoną, tačiau dažnai daromos klaidos, kurių būtų buvę galima išvengti.

Štai kodėl pasikalbėjome su keturiais sodininkystės ekspertais dėl jų profesionalių patarimų, kaip geriausiai prižiūrėti sodą prasidėjus vasarai. Štai 8 vasaros pabaigos klaidos, kurių reikia vengti, kad kitą kartą jūsų sodas būtų laimingas ir sveikas.

Eglė / Jasonas Donnelly

Neplanuoja į priekį

Jei planuojate pakoreguoti savo sodą pasibaigus dabartiniam sezonui, laikas pradėti planuoti iš anksto atsakant į klausimus, kuriuos McCrary nori turėti omenyje: ko jums reikia jūsų turtui jūsų klimato sąlygomis? Kokius paslaugų teikėjus norėtumėte pasirinkti rudens ir žiemos mėnesiams? Kaip galite gerai užbaigti vasaros sezoną ir užbaigti savo „pasidaryk pats“ sodo projektus ar sudaryti sutartis su kitais projektais?

Jei planuojate savo sode kitais metais sodinti naujas daržoves ar gėles, vasaros pabaiga yra pats tinkamiausias metas pasiskaityti apie naujus sodo priedus ir pasisemti žinių apie šiuos augalus, kad žinotumėte, kada juos sodinti ir kuo geriau prižiūrėti. kad jie suteiktų jiems sveiką gyvenimą.

Norite daugiau sodo patarimų? Prisiregistruokite gauti nemokamą sodininkystės informacinį biuletenį, kad gautumėte geriausiai augančių patarimų, trikčių šalinimo ir dar daugiau!

Eglė / Jokūbas Foxas

Negaivinantis mulčias

Mulčias yra sodininkystei būtinas vandens sulaikymo ir piktžoles stabdančių savybių, tačiau viena iš didžiausių sodo klaidų, kurias galite padaryti vasaros pabaigoje, yra prarasto mulčio neatnaujinimas.

„Svarbu įsitikinti, kad prieš šaltesnius mėnesius turite gerą mulčio sluoksnį”, – sako Singletonas. Ji pažymi, kad be puikių mulčias sulaiko drėgmę savybių, jis taip pat padeda išvengti užšalimo žiemos metu, kuris gali pasiekti augalų šaknis ir jas pažeisti.

Nesupranti savo klimato

Jei tai pirmas kartas, kai aplink savo namus įrengiate sodą, suprasite, kad tai yra mokymosi patirtis. Tačiau, pasak McCrary, viena didžiausių klaidų, kurias galite padaryti kaip naujas sodininkas, yra nesuvokimas, kokio klimato sąlygomis gyvenate ir kaip tai veikia jūsų augalus.

„Daugelis aklai vadovaujasi patarimais, kurie kai kuriose situacijose gali būti puikūs, bet jiems blogi patarimai“, – sako jis. „Norėsite susisiekti ir pasikonsultuoti su vietiniu ekspertu arba bent jau asmeniu, turinčiu patirties apie jūsų klimato tipą apie augalus. Jūsų žolių mišinys gali būti visiškai kitoks nei ekspertas, kurį skaitote internete.”

Eglė / Jayme’as Burrowsas

Ne genėti ar tręšti

Pasibaigus vasarai, pats tinkamiausias metas genėti augalus ir patręšti sodą trąšomis, kad paskatintumėte sveiką augimą kitam sezonui.

Jei to nepadarysite, jūsų augalų augimas gali gerokai sumažėti, nes jie vėl ataugs silpnesni arba mažiau patrauklūs.

„Genėjant medžius ir krūmus vasaros pabaigoje arba ankstyvą rudenį, pavasaris gali būti jūsų augalinės medžiagos augimas“, – sako Singletonas.

Laistymo poreikių nereguliavimas

Laistymas yra didelė problema vasarą ir pabaigoje. Akivaizdu, kad rudenį ir žiemą augalams vandens reikės mažiau nei vasarą, todėl mūsų ekspertai sako, kad sezono pabaiga yra pats laikas pakoreguoti laistymo poreikius.

McCrary siūlo kuo greičiau sureguliuoti automatinių drėkinimo sistemų laistymą.

„Jei dar neįdiegėte išmaniojo drėkinimo valdiklio, tai yra idealus pirmasis žingsnis, nes jis užtikrins, kad prasidėjus lietui neperlaistysite“, – sako McCrary.

Eglė / Jason Donnelly

Piktžolių nešalinimas

Piktžolės niekada nėra geras ženklas jokiame sode, nes jos garsėja tuo, kad iš dirvožemio pasisavina visas augalams reikalingas maistines medžiagas, todėl mūsų ekspertai įspėja, kad nepadarytų klaidos ir pamirštų ištraukti piktžoles iš žemės.

„Leidus piktžolėms augti nekontroliuojamai, jos gali užvaldyti jūsų sodą, todėl kitą sezoną bus sunkiau tvarkyti“, – sako Letier. Jei iš anksto neapdorojote savo sodo nuo piktžolių, būtinai stebėkite dygstančias žaliąsias vabzdžius ir kuo greičiau jas pašalinkite.

Neapsaugoti sodo įrankių

Jūsų tikrieji augalai nėra vienintelis sodo prioritetas vasaros sezono pabaigoje; jūsų įrankiai yra tokie pat svarbūs!

„Paliekant sodo įrankius lauke arba drėgnoje aplinkoje, gali atsirasti rūdžių ir žalos“, – sako Letier. „Nepamirškite išvalyti, išdžiovinti ir laikyti savo įrankius sezono pabaigoje.”

Jei turite garažą ar pastogę, tai yra geriausios vietos laikyti savo sodo įrankius, nes jie užtikrina, kad viskas būtų sausa, šilta ir apsaugota nuo rūdžių.

Eglė / Stevenas Merkelis

Ne derliaus nuėmimas

Po visų sunkaus darbo, kurį atlikote sodindami, laistydami ir tvarkydami augančias daržoves, nepamirškite mėgautis savo sunkiu darbu nuimdami derlių!

„Per ilgai palikus daržoves ir vaisius ant augalų gali perbristi, pritraukti kenkėjai ir sumažėti augalų produktyvumas“, – sako Letier, ir Mitchellas sutinka.

Pasak Mitchello, turėtumėte sodinti, kad nuimtumėte maistą, kuris auga kiekvieną dieną, kol jūsų augalai nustos gaminti.

Nežinantis savo pasėlių poreikių

Tai gali atrodyti akivaizdu, tačiau viena klaida, kurios ekspertai sodininkai nori, kad išvengtumėte, yra tai, kad nežinote savo pasėlių poreikių, ypač jų laistymo poreikių, dirvožemio ir saulės šviesos poreikių.

Taip pat turėtumėte atlikti namų darbus apie sodinamus augalus, kad žinotumėte, kaip geriausiai jais prižiūrėti, kai jie pateks į žemę.

Tomasz Klejdysz / Getty Images

Kenkėjų ar ligų nepašalinimas

„Vasaros pabaigoje kenkėjai ir ligos gali užsitęsti“, – sako Letier, ir kiekvienas sodo savininkas žino, kad kenkėjai gali būti jūsų augalų egzistavimo problema. „Skaidulų išvalymas ir visų paveiktų augalų pašalinimas padeda išvengti problemų perkėlimo į rudenį ir vėliau.

Jei pavėlavote į savo sodo vabzdžių šalinimo žaidimą, pradėkite purkšti jas vandeniu ir insekticidiniu muilu, kaip natūralų variantą, prieš svarstydami apie cheminius produktus, jei problema išlieka.

Nesugebėjimas pradėti

Nors vasara yra visų augalų auginimo sezonas, kai kurie žydi rudenį. Tačiau pavasarį prasideda sveikos dirvos paruošiamieji darbai, o viena klaida, kurios Singltonas įspėja namų savininkus, kurių reikia vengti – laiku nepasodinti pavasarinių svogūnėlių.

„Spyruoklinėms lemputėms reikia šalto spragtelėjimo, kad jos visiškai įsitvirtintų ir būtų gražios pavasarinės spalvos“, – sako Singletonas. „Rudenį būtinai padėkite juos į žemę.”

Taigi, pasibaigus vasaros sezonui, įsitikinkite, kad esate aktyvūs ir įveikite juos į žemę.



Source link

By admin

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -