Bendras pavadinimas Smegenų kaktusas
Botaninis pavadinimas Mammillaria elongata „Cristata”
Šeima Kaktusai
Augalo tipas Kaktusas, žemės danga
Subrendęs dydis 6 colių aukščio, 12 colių pločio
Saulės poveikis Pilnas
Dirvožemio tipas Smėlėtas, gerai nusausintas
Dirvožemio pH Rūgštus, neutralus
Žydėjimo laikas Pavasaris, vasara
Gėlių spalva Geltona, balta
Kietumo zonos 10-11, USDA
Gimtoji vietovė Šiaurės Amerika

Smegenų kaktusų priežiūra

Štai pagrindiniai smegenų kaktuso auginimo reikalavimai:

  • Auginkite vietoje, kuri kelias valandas gauna ryškių, tiesioginių saulės spindulių.
  • Leiskite dirvožemiui išdžiovinkite tarp laistymo ir vengti drėgnų vietų.
  • Sodinkite į smėlėtą, gerai drenuojančią dirvą.
  • Pavasario ir vasaros mėnesiais kiekvieną laistymą naudokite mažai azoto turinčias trąšas.

Amphawan Chanunpha / Getty Images

Norite daugiau sodo patarimų? Užsiregistruokite mūsų nemokamai sodininkystės naujienlaiškis mūsų geriausiai populiarėjančių patarimų, trikčių šalinimo įsilaužimų ir dar daugiau!

Šviesa

Smegenų kaktusai klesti gausiai saulės spinduliuose. Kelios valandos ryškios, tiesioginės šviesos kiekvieną dieną yra ideali. Patalpose tai geriausia pasiekti priešais į pietus nukreiptą langą arba po augančia šviesa. Šie kaktusai netinkamai tinka daliniam arba silpnam apšvietimui, todėl jie gali būti labiau jautrūs šaknų puvimui, sulėtėjusiam augimui ir kojoms.

Dirvožemis

Šie kaktusai nemėgsta sėdėti drėgnoje dirvoje, todėl idealiai tinka smėlėtas, gerai drenuojantis dirvožemio mišinys. Komercinis kaktusų ir sultingų mišinių yra tobulas, arba galite pasigaminti patys namuose. Lygiomis dalimis sumaišykite vazonų žemę, smėlį ir perlitą, kad susidarytumėte gerai nusausinančią „pasidaryk pats“ kaktuso dirvą, kuri patiks jūsų augalui.

Vanduo

Smegenų kaktusas yra jautrus perlaistymui ir turi būti leisti gerai išdžiūti tarp laistymo kartų. Perlaistymas yra vienas greičiausių būdų jį nužudyti, todėl po laistymas visada yra geriau nei perlaistymas.

Leiskite dirvai visiškai išdžiūti ir gerai laistykite, pamirkykite dirvą ir leiskite vandens pertekliui nutekėti iš puodo drenažo angų. Venkite vandens patekimo ant paties kaktuso, nes jis gali pūti, jei augale įstrigo drėgmė. Sumažinkite laistymą žiemą, kai augalas aktyviai neauga.

Temperatūra ir drėgmė

Smegenų kaktusas, kilęs iš karšto, sauso klimato, reikalauja šiltų, sausų sąlygų. Drėgmės perteklius gali būti toks pat žalingas kaip ir perlaistymas. Dėl šių veiksnių jis yra puikus kambarinis augalas, nes vidutinė namų temperatūra ir drėgmė jam yra idealūs. Jei norite auginti šį kaktusą lauke, jis yra atsparus USDA zonos nuo 10 iki 11; kitu atveju žiemai reikia įnešti į vidų.

Trąšos

Kaktusams paprastai nereikia daug trąšų, o smegenų kaktusas nėra išimtis. Aktyvaus augimo laikotarpiu (pavasarį ir vasarą) jis gali gauti papildomų maistinių medžiagų.

Būtinai naudokite mažai azoto turinčias trąšas, tokias kaip a 5-10-10 mišinys arba specialiomis kaktusams skirtomis trąšomis ir atskieskite jas vandeniu. Trąšų įlašinimas į laistytuvą kiekvieną kartą laistant smegenų kaktusą yra puikus pasirinkimas, nes kaktusai mėgsta būti reguliariai tręšiami nestipriai, o ne labai tręšiami kartą per porą mėnesių.

Dauginantis smegenų kaktusas

Smegenų kaktuso dauginimas gali būti šiek tiek sudėtingas dėl savo unikalaus augimo modelio. Šis augalas išaugina atkarpas, kurias galima išimti ir sodinti vazonuose atskirai. Tačiau jie paprastai turi Mamiliarija elongata’s tiesus augimo modelis, o ne „Cristata“ būdinga smegenų išvaizda.

Stiebiniai auginiai yra patikimiausias šio augalo dauginimo būdas, nors šie auginiai turėtų būti įskiepyti į kitą kaktusą, kad būtų geriausia sėkmės tikimybė. Būtinai pasirinkite kitą veislę Mammillaria elongata įskiepyti savo smegenų kaktusą. Nors skiepijimas skamba sudėtingai ir bauginančiai, tai gana paprasta padaryti atlikus tik kelis paprastus veiksmus.

  1. Aštriu švariu peiliu nupjaukite savo smegenų kaktusą. Įsitikinkite, kad turite sunkiasvores pirštines apsaugoti savo rankas.
  2. Nupjaukite šakniastiebio (ty kaktuso, į kurį skiepisite) viršūnę.
  3. Smegenų kaktuso pjūvį padėkite tiesiai ant gaidžio viršaus, užtikrindami, kad atviri pjūviai būtų vienas prieš kitą.
  4. Naudokite keletą elastinių juostų, kad pritvirtintumėte dvi dalis.
  5. Padėkite paskiepytas kaktusas į vietą, kuri gauna ryškią, netiesioginę šviesą. Per daug saulės spindulių gali nudeginti augalą šiame subtiliame etape.
  6. Nuimkite juostas po dviejų ar trijų savaičių arba tada, kai abi dalys susijungs.
  7. Lėtai aklimatizuokite augalą prie tiesioginės saulės vietos – laistykite kaip įprasta.

Smegenų kaktusų sodinimas ir persodinimas

Smegenų kaktusas turėtų būti persodintas, kai tik jis išauga per seną talpyklą. Kadangi šis kaktusas auga gana lėtai, greičiausiai jums to reikės persodinti kartą per porą metų.

Pasirinkite puodą, kuris yra tik 2–4 coliais platesnis nei ankstesnis konteineris. Terakotos sodintuvai yra populiarūs visų rūšių kaktusams, nes molis padeda pašalinti drėgmės perteklių dirvožemyje. Prieš pradėdami persodinti, įsitikinkite, kad turite porą tvirtų darbo pirštinių arba odinių sodo pirštinių, kad apsaugotumėte rankas.

  1. Išimkite kaktusą iš seno vazono ir nuvalykite kuo daugiau dirvožemio nuo šaknų.
  2. Įdėkite augalą į naują indą ir aplink šaknis įpilkite šviežios vazoninės žemės.
  3. Kruopščiai laistykite kaktusą, leiskite vandens pertekliui nutekėti iš puodo.

Dažni kenkėjai ir augalų ligos

Kaip ir dauguma kaktusų, smegenų kaktusas yra gana atsparus kenkėjams ir ligoms, kai auginamas patalpose. Tačiau du pagrindiniai negalavimai, kurių reikia saugotis, yra rupiniai ir šaknų puvinys.

Mealbugs yra mažos, neryškios baltos blakės, besirenkančios augalo plyšiuose. Jie gali greitai plisti ir jų atsikratyti sunku. Jei įtariate, kad jūsų smegenų kaktusas yra užkrėstas, nedelsdami izoliuokite savo augalą ir atlikite veiksmus, kad atsikratytumėte miltų.

Kita vertus, šaknų puvinys beveik visada yra perlaistymo rezultatas. Gali būti sudėtinga sugauti augalą ir dar sunkiau nuo jo išgelbėti. Šaknų puvinio požymiai yra purūs stiebai ir šaknys, permirkęs dirvožemis ir susitraukusi kaktuso išvaizda.

Dažnos smegenų kaktusų problemos

Smegenų kaktusai yra atsparūs ir paprastai be problemų. Tačiau yra keletas negalavimų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Kadangi kaktusai auga lėtai, gali praeiti šiek tiek laiko, kol atsiras problemų, pvz., purūs stiebai ar rudos dėmės. Tai reiškia, kad kartais, kai pastebėsite problemą, gali būti per vėlu išsaugoti savo augalą. Labai svarbu imtis veiksmų, kai tik pastebite kokių nors problemų.

Mūsiški stiebai

Mustingi stiebai ir šaknys yra pagrindiniai požymiai, kad jūsų augalas kenčia nuo šaknų puvinio. Vienintelis būdas išgelbėti kaktusą nuo šaknų puvinio – pašalinti jį iš dirvožemio, nupjauti puvinį, o likusią augalo dalį persodinti į šviežią dirvą. Atlikite dauginimo veiksmus, kad iš naujo įšaknytumėte nuo šaknų puvinio nukentėjusį augalą.

Rudos dėmės

Kietos ir suragėjusios rudos dėmės ant smegenų kaktuso gali atsirasti dėl augalo pažeidimo, kenkėjų aktyvumo požymių arba dėl natūralios augalo augimo dalies (sumedėjusio stiebo atsiradimo senovei). Atidžiai apžiūrėkite savo augalą, kad nustatytumėte pagrindinę dėmių priežastį.

DUK

  • Smegenų kaktusas yra kilęs iš Meksikos, kur jis natūraliai auga karštame dykumos klimate.

  • Smegenų kaktusas yra gana reta forma Mammillaria elongata. Tikėtina, kad tai nėra veislė, su kuria susidursite savo vietinės didelės parduotuvės augalų skyriuje, tačiau specializuotose kambarinių augalų parduotuvėse, internetinėse parduotuvėse ar kolekcionieriuose jį galima užsisakyti.

  • Jei jūsų smegenų kaktusas miršta, vienas patikimiausių būdų jį išsaugoti – nupjauti likusias sveikas dalis ir iš naujo įšaknyti į šviežią dirvą. Jei nustatysite, kodėl jūsų augalas mirė, tai padės užtikrinti, kad problema nepasikartotų.



Source link

By admin

Draugai: - Marketingo paslaugos - Teisinės konsultacijos - Skaidrių skenavimas - Fotofilmų kūrimas - Karščiausios naujienos - Ultragarsinis tyrimas - Saulius Narbutas - Įvaizdžio kūrimas - Veidoskaita - Nuotekų valymo įrenginiai -  Padelio treniruotės - Pranešimai spaudai -